Bezpośredni przelot Ryanairem

 

Jakiś czas temu postanowiłam odwiedzić moją najlepszą przyjaciółkę, która wyprowadziła się do Anglii. Z uwagi na połączenia lotnicze w atrakcyjnych cenach, postanowiłam skorzystać z usług irlandzkiego przewoźnika. Moją podróż rozpoczęłam w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego.

Komfortowy lot z Ryanairem

ryanair z bydgoszczyNa moją decyzję miała wpływ nie tylko cena. Miejsce wylotu to miejsce mojego zamieszkania, więc sam dojazd na Międzynarodowy Port Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego był dla mnie korzystny czasowo. Ryanair z Bydgoszczy do Londynu lata kilka razy w tygodniu, więc nie miałam problemu z dopasowaniem kursów do wziętego wcześniej urlopu w pracy. Ogromnym atutem miejsca wylotu jest także dobra komunikacja miejska bezpośrednio na lotnisko mieszczące się na Szwederowie. Regularnie kursujący autobus dowiezie nas wprost pod drzwi lotniska. Jeśli chodzi o miasto mojej destynacji, byłam zachwycona. Stolica Wielkiej Brytanii to miejsce, w którym każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Oprócz kultowych atrakcji architektury jak zobaczenie Big Bena czy Pałacu Buckingham, zdecydowałam się zawitać do muzeów. Wśród zobaczonych przeze mnie instytucji kultury mogę wymienić Muzeum Historii Naturalnej. Jest bogato wyposażone w różnorodne eksponaty jak szkielety zwierząt czy ślady, które zostawiły w ziemi kilkaset lat temu. Na liście moich planów były także liczne galerie sztuki. Najbardziej chciałam zobaczyć Tate Modern, które jest znane na całym świecie z kultowych eksponatów sztuki współczesnej. Oprócz obrazów, instalacji i rzeźb, można na miejscu skorzystać z atrakcyjnej oferty warsztatów skierowanych do osób w każdym wieku.

Nie od dziś wiadomo, że podróże kształcą. Niewątpliwym ułatwieniem jest transport lotniczy, dzięki którym oszczędziłam mnóstwo czasu podróżując do Londynu z Bydgoszczy samolotem linii Ryanair. Nie mogę się doczekać, kiedy następny raz zdecyduję się na następny wyjazd!