Cechy najlepszych pistoletów proszkowych

Pokrywanie elementów stalowych i ocynkowanych farbą proszkową, to nie tylko malowanie blach samochodowych i innych dużych powierzchni. Ważna jest również możliwość naniesienia farby na niewielkie elementy, jak na przykład druty czy rurki, dlatego wybór odpowiedniego pistoletu proszkowego może być istotniejszy niż się wydaje.

Co cechuje najlepszy pistolet proszkowy?

pistolety proszkoweWybierając sprzęt z dziedziny lakiernictwa należy zwracać uwagę na kilka ważnych cech. Poza pistoletem ważny jest również piec do polimeryzacji i odpowiednio duża kabina lakiernicza, która pozwoli na bezpieczną i wygodną pracę. Pierwszym sprzętem do kupienia są pistolety proszkowe i aplikatory, które pozwalają na rozpoczęcie pracy. Zalety zaopatrzenia się w pistolet lepszej jakości, to na przykład powolne zużycie proszku i rurki ładującej, którą można rzadziej wymieniać. Poza tym te urządzenia, które najłatwiej się czyści są najbardziej wydajne w ciągu dnia pracy. Można znacznie szybciej zmieniać kolory farby i pomalować więcej powierzchni. Jeśli chodzi o proces malowania, to ważne jest aby farba była skutecznie i równomiernie nakładana. Budowa pistoletu jest równie ważna – rączka powinna być jak najwygodniejsza, aby zapewniać większą ergonomię pracy. Proszek powinien być w łatwy sposób ładowany, aby sprzęt był szybko gotowy do użycia. Posiadając pistolet z takimi cechami praca będzie dużo łatwiejsza i wygodniejsza.

Zaopatrzenie się w sprzęt z wyższej półki zapewni dłuższe i skuteczniejsze użytkowanie przy różnych kolorach i rodzajach farb. Dobry pistolet proszkowy, to taki którego użytkowanie będzie jak najwygodniejsze dla lakiernika, ale również taki, który dokładnie i równomiernie rozpryskuje farbę. W ten sposób zadowoli się każdego klienta idealnie wykonanym zleceniem.