Ciekawe książki o polskiej sztuce XX wieku

Jestem nauczycielką historii w szkole podstawowej i w naszej szkole mamy klasy podzielone właśnie pod kątem poszczególnych przedmiotów. Nauczyciele dostali pozwolenie na to, by dostosować je w taki sposób, by pasowały tematycznie i mogły posłużyć w prowadzeniu lekcji. Ja dbałam o to, by biblioteczka klasowa zawierała dużo różnych książek, które pasować będą tematycznie do historii, szczególnie związanej z Polską.

Książki o dwudziestowiecznej sztuce polskiej

sztuka polska XX wieku książkaWiele z książek, które znajdują się w klasie historycznej, to książki z mojej prywatnej kolekcji. Stwierdziłam, że mogę je oddać, szczególnie te, które były przeczytane przeze mnie wielokrotnie i bardziej przydać się mogą uczniom to przeglądania. Jednak nigdy nie przestałam szukać odpowiednich tytułów do klasy. Często chodziłam po księgarniach i szukałam atrakcyjnych ofert. Ostatnio jednak coraz częściej przeglądam różne oferty sprzedaży książek w internecie. Tutaj różnorodność jest o wiele większa. Ostatnio poruszaliśmy w szkole taki temat jak sztuka polska XX wieku książka natomiast o właśnie takiej tematyce była oferowana przez jednego sprzedawcę w ofercie internetowej. Zamówiłam ją, ale w pierwszej kolejności chciałam sama zapoznać się z książką, zanim oddam ją do klasy. Musiałam w końcu wiedzieć, co się w niej znajduje i czy to na pewno odpowiednia książka z wartościową treścią, bo ją przekazywać do użytku uczniom.

Spędziłam z tą książką kilka wieczorów. I nie były to wieczory stracone. Bardzo ciekawa okazała się to lektura z masą różnych pięknych obrazów odnoszących się właśnie do polskiej sztuki dwudziestowiecznej. Byłam już pewna, że nadaje się ona do tego, by umieścić ją w klasie i zachęcać dzieciaki do zaglądania do niej i zapoznawania się z jej zawartością.