Ciepłe płaszcze na jesień i wiosnę

 

Okres przejściowy taki jak wiosna czy jesień potrafi być niezwykle problematyczny względem doboru odpowiedniego odzienia wierzchniego względem zmiennych temperatur z jakimi wówczas mamy do czynienia. Za dnia potrafi być bardzo ciepło podczas gdy wieczór bywa już naprawdę chłodny. Co zatem ubierać na siebie, aby nie było nam zbyt zimno i jednocześnie zbyt gorąco?

Modne płaszcze z alpaki

płaszcz z alpakiZe względu na tę zmienność temperatur często w okresach przejściowych ubieramy się na cebulkę, aby w razie czego zdjąć bluzę, czy kurtkę, gdyby było nam zbyt ciepło. Nie jest to jednak najwygodniejsze rozwiązanie zwłaszcza, gdy musimy nieść to ubranie ze sobą do domu, czy gdziekolwiek tam dokąd zmierzamy. Znacznie lepszym pomysłem jest zaopatrzyć się w coś ciepłego, lekkiego i przejściowego. Takim ubraniem wierzchnim z całą pewnością jest długi płaszcz z alpaki której wełna cechuje się przede wszystkim tym, że jest bardzo leciutka, a jednocześnie niesłychanie ciepła. Taki płaszczyk może nam się dzięki temu przydać nie tylko wczesną wiosną i późną jesienią, ale również zimą. Co więcej, wełna z alpaki jest bardzo wytrzymała, więc posłuży nam znacznie dłużej niż jeden, czy dwa sezony. Jest bowiem znacznie bardziej odporniejsza na ścieranie niż na przykład wełna z owcy, a także daje nam więcej ciepła niż typowy płaszcz właśnie z owczej wełny.

Dzięki tym właściwościom nie musimy pod spód ubierać się na cebulkę, co też najczęściej dodaje nam wizualnie kilka kilogramów i zwyczajnie sprawia, że choć jest nam ciepło to czujemy się ciasno i niewygodnie we własnych ubraniach, a przecież nie o to tu chodzi. Warto również dodać, że wełna z alpaki jest odporna na zabrudzenia, więc nie musimy obawiać się noszenia płaszcza w okresie, gdy nad miastem unosi się duże stężenie smogu.