Ciepły pajacyk niemowlęcy

Kupowanie ubranek dla dziecka czasem jest problematyczne, zwłaszcza jeżeli nie możemy danej rzeczy od razu sprawdzić na maluchu. Rozmiary różnych marek często się różnią od siebie, zatem trzeba sprawdzać dokładnie wymiary.

Jak wyglądają pajacyki dla niemowlaków?

pajacyk ocieplany dla niemowląt 74Małe dzieci nie mają jeszcze uregulowanej temperatury ciała, dlatego konieczne jest ubieranie ich o jedną warstwę więcej niż my samy mamy na sobie. Przy wyborze garderoby dla niemowlaka trzeba się kierować przede wszystkim wzrostem i wiekiem dziecka, ponieważ w tych parametrach są podawane rozmiary odzieży. W sezonie letnim kupujemy przede wszystkim body z krótkim rękawem, krótkie spodenki czy sukienki, natomiast w zimie wybieramy ciepłe kurtki, grubsze spodnie i kombinezony. Poza tym co zakładamy dziecku w ciągu dnia, ważna jest odzież stosowana w nocy, czyli piżama. Maluchy do spania przeważnie mają pajacyk ocieplany dla niemowląt 74 rozmiar jest idealny dla malucha w wielu od sześciu do dwunastu miesięcy. Jednak czasem bywa, że mniejsze lub większe dziecko w niego wejdzie, ponieważ maluchy rosną indywidualnie i nie zawsze jest to zgodne z ogólnie ustaloną normą. Pajacyki są idealnie do spania dla niemowląt, ponieważ łatwo się je zakłada i ściąga. Mają rozpięcie na całej długości do kroku lub nawet do jednej stopy. Przeważnie mają zabudowane stópki i długie rękawy, zatem nie trzeba dziecku już ubierać niczego więcej. Zaletą pajacyka jest to, że jak maluch się odkryje, to nie zmarznie, ponieważ cały jest schowany.

Pajacyki nadają się także dla starczych dzieci, które potrafią już chodzić, ponieważ ich największy rozmiar wynosi dziewięćdziesiąt osiem. Natomiast najmniejszy pajacyk jaki dostaniemy w sprzedaży będzie w rozmiarze czterdzieści lub pięćdziesiąt sześć.