Czy warto kupować szlifierkę do podłóg?

Szlifierka do podłóg to drogie urządzenie, które przez większość czasu będzie stało nieużywane, ponieważ cyklinowanie wykonywane jest bardzo rzadko. Nie jest opłacalne zatem kupowanie takiej maszyny, lecz warto ją wypożyczyć. Jest to praktyczna opcja i sporo osób decyduje się na takie rozwiązanie chcąc odnowić podłogę.

Samodzielne cyklinowanie podłogi

maszyny do cyklinowaniaWarto co pewien czas odświeżyć wygląd drewnianego parkietu i wykonać na nim zabieg cyklinowania. Maszyna do cyklinowania jest kosztowna, zatem świetnym rozwiązaniem jest wypożyczenie maszyny do cyklinowania na kilka dni. Za pomocą maszyny można w łatwy sposób zetrzeć zużytą warstwę podłogi, mocne zabrudzenia oraz stare warstwy lakiery czy środków impregnujących. Dzięki temu można zyskać podłogę, która wygląda jak świeżo zamontowana. Nowa powłoka wymaga odpowiedniego zabezpieczenia przed wilgocią oraz zarysowaniami. Przed nakładaniem jakichkolwiek środków na nową powłokę, należy bardzo dokładnie oczyścić ją z pyłu, który powstał podczas cyklinowania. W tym celu należy użyć odkurzacza o bardzo dobrej mocy. Nieusunięte drobiny mogą uszkodzić powierzchnię i doprowadzić do zarysowań. Specjalna szlifierka do podłóg jest łatwa w obsłudze, zatem bez problemu cyklinowanie można wykonać samodzielnie. Dzięki możliwości wypożyczenia maszyny nie trzeba w nią inwestować, ponieważ cyklinowanie wykonuje się rzadko.

Podłogi drewniane wymagają stosowania specjalnych środków impregnujących oraz wykonywania cyklinowania, kiedy podłoga nosi wyraźne ślady zużycia. Dzięki temu zabiegowi można odnowić nawet bardzo stare i zniszczone podłogi i przywrócić im nowe życie. Podłogi drewniane to nieprzemijający klasyk, jednak są bardzo delikatne i wrażliwe na zarysowania. Należy czyścić je specjalnymi preparatami, aby nie uszkodzić powierzchni.