Czym jest kredyt technologiczny?

Pomoc Unii Europejskiej jest nie do przecenienia. Szczególnie jeśli chodzi o dofinansowania i dotacje dla dużych, średnich oraz małych firm. Ideą Unii jest wspieranie projektów wdrażających innowacje i takich, które odznaczają się oryginalnością. 

Kto pomoże w uzyskaniu kredytu technologicznego? 

kredyt technologicznyMałych i średnich przedsiębiorstw, często nie stać na wdrażanie innowacji opartych na najnowszych technologiach. Zresztą podobny problem mają nawet duże przedsiębiorstwa, ale w takich sytuacjach istnieje rozwiązanie – jest nim zaciągnięcie specyficznego rodzaju pożyczki, czyli tak zwanego kredytu technologicznego. Czym on tak właściwie jest? Jest to specyficznego rodzaju dotacja, przeznaczona dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Z uzyskanej w ten sposób kwoty można pokryć koszty związane z wprowadzeniem innowacji i nowych technologii, mających na celu ulepszenie produkcji towarów, czy usług. Kredyt technologiczny może być w siedemdziesięciu pięciu procentach pokryty z funduszy, jakie pozyskać można z Unii Europejskiej. To bardzo poważna część kwoty, ponieważ na wdrożenie nowych technologii, może być potrzebne nawet kilka milionów złotych, w zależności od działalności, jaką się zajmujemy. Żeby uzyskać taki kredyt, trzeba złożyć niezbędne dokumenty w banku, a on zajmie się weryfikacją naszej zdolności kredytowej. Jeśli wszystko okaże się w porządku, w ciągu kilku dni zostanie nam udzielony kredyt. Czas jego spłaty i oprocentowanie zależy od stanu posiadania danego przedsiębiorcy.

Dofinansowanie kredytu technologicznego, to doskonałe rozwiązanie dla osób prowadzących własny biznes. Przecież tak naprawdę pokrywamy jedynie jedną czwartą wartości kredytu, co przy dużej sumie tylko zyskuje na znaczeniu i uwydatnia, jak bardzo jest to opłacalne.