Czym zabezpieczyć poddasze?

Na poddaszach często stosuje się piankę poliuretanową otwartokomórkową, aby uszczelnić i ocieplić je. Nie dochodzi do powstawania mostków termicznych, dlatego pianka jest tak skuteczna. Aplikacja pianki przebiega bardzo sprawnie, jeśli wykonują ją pro. Dzięki piance można znacznie obniżyć rachunki za ogrzewanie, oraz zapewnić domownikom dobrą izolację akustyczną.

Hydroizolacyjne właściwości pianki

hydroizolacja pianką opoleJak wiadomo, pianka poliuretanowa cieszy się ogromną popularnością wśród materiałów termoizolacyjnych stosowanych w domach. Pianka jest paroprzepuszczalna, zatem nie dochodzi do skraplania i tworzenia pleśni. Materiał ten to nie tylko świetna termoizolacja, a także izolacja akustyczna oraz hydroizolacja pianką Opole to miasto, w którym działa profesjonalna firma zajmująca się jej aplikacją. Poprawna aplikacja jest tu kluczowa, ponieważ dzięki dokładnej aplikacji pianka dotrze w każdą szczelinę i dzięki temu ciepło nie będzie wydostawało się na zewnątrz. Pianka z racji na swoją lekkość polecana jest do ocieplania starszych budynków, ponieważ nie obciąży przestarzałej konstrukcji. Pianka jest materiałem bezpiecznym dla ludzi oraz środowiska, ponieważ podczas aplikacji nie dochodzi do uwalniania się żadnych toksycznych substancji. Pianka nie pyli się, zatem z powodzeniem może być wykorzystywana w domach zamieszkujących przez alergików. Inne materiały termoizolacyjne takie jak wełna mineralna bardzo się pylą, zatem raczej nie są stosowane u osób z silną alergią.

Bardzo często stosuję się pianką poliuretanową otwartokomórkową w pracach termomodernizacyjnych, ponieważ jest skuteczna, a jej aplikacja przebiega niezwykle szybko. Piankę można stosować również na zewnątrz budynków, lecz w tym wypadku stosuje się piankę zamkniętokomórkową, która jest sztywniejsza.