Dobrze wykonane zabiegi kosmetyczne

Jako osoba mająca różne problemy z cera często korzystałam z pomocy kosmetyczek, by doprowadzić swoją skórę do ładu. Domowe sposoby czy eksperymentowanie na własną rękę zwykle kiepsko się kończyło. Cera wyglądała jeszcze gorzej i tym bardziej musiałam udać się do kosmetyczki po pomoc.

Zabiegi dla skóry problematyczne

zabiegi kosmetyczne katowiceMiałam chyba robione wszystkie zabiegi jakie tylko były w ofercie i dotyczyły cery tłustej i trądzikowej. Jakiem bym poleciła zabiegi kosmetyczne Katowice? Na pewno bardzo polubiłam peelingi kwasowe. Moja skóra dobrze reaguje na wszelkiego rodzaju kwasy, w dowolnym stężeniu. Lubie szczególnie kwas migdałowy, bo rozjaśnia przebarwienia i kwas azelainowy bo można go używać również latem. Kwas nakłada się na skórę na kilka minut, potem zmywa  nakłada maskę algową w celu usunięcia zaczerwienienia skóry. Lubiłam też wykonywać sobie peeling kawitacyjny. Pozwala on na pozbycie się suchych skórek, wągrów, wygładzenie skóry. Poruszanie po skórze specjalną głowicą jest całkiem przyjemne, peeling działa troche jak odkurzacz. Moim zdaniem to lepsza opcja niż mikrodermabrazja. Efekty były porównywalne a jednak urządzenie do mikrodermabrazji strasznie hałasuje, w końcu musi wytworzyć próżnię która zasysa ścierający korund i resztki naskórka. Kawitacja to dużo lepsza rzecz. Ostatnio dałam się namówić na światło terapię. Jest kilka kolorów świateł, każde ma inne zadanie. Mnie oczywiście interesowalo światło mające zmniejszać zmiany trądzikowe. To miły dodatek do innego zabiegu.

Zdecydowanie osobom z cerą problematyczną nie polecam oczyszczania manualnego. Efekt jest krótkotrwały, a potem zmiany szybko wracają. Trzeba bardzo dbać o dezynfekcję i higienę podczas zabiegu. Poza tym skóra potem wygląda na zaczerwienioną, podrażnioną, nawet opuchnięta. Nie warto.