Dom powstały z płyt architektonicznych

Rozwój budownictwa jest zależny w dużej mierze od materiałów, z jakimi się pracuje. Od czasu wprowadzenia do uzytku płyt architektonicznych budowanie budynków jest bardzo szybkie. Nie trzeba murować każdego pustaka lub cegły osobno, lecz stawia się mocne i trwałe płyty, robiąc po między nimi spoinę. Wydaje się to łatwe w teorii, a przy wykorzystaniu dobrego sprzętu jest takie naprawdę.

Budowa z płytami architektonicznymi

płyty architektoniczneChyba każdy kojarzy pojęcie „wielkiej płyty”. Jednak nie o te płyty architektoniczne chodzi. Owszem technika jest ta sama, ale teraz za pomocą płyt buduje się zwykłe domy, które wyglądają dużo ładniej, niż blokowiska z okresu PRL. Za pomocą dźwigu montuje się te płyty, aż od fundamentu, po sam dach budynku. Płyty łączone są za pomocą prętów, a także cementy, który bardzo szybko zasycha. Płyty mają także wyżłobienia, które ułatwiają łączenie się podczas budowy. Do wykonania inwestycji z ttym materiałem potrzebny jest co najmniej mini dźwig, ale całość prac jest szybka. Tak naprawdę zbudowanie domu w stanie surowym może trwać nawet dwa tygodnie. Jest to możliwe, a niektórzy ludzie bardzo chętnie korzystają z tej opcji. Technika podobna do budowy domów w stanach, ale płyty są o wiele mocniejsze i nie grozi im zawalenie się. Spokojnie wytrzymują w polskim klimacie, nawet gdy przejdzie orkan.

Taki sposób budowy jest doceniany przez inwestorów, którym zazwyczaj zależy na szybkim ukończeniu budowy. Nie ma co się dziwić, prace z płytami architektonicznymi są niezwykle szybkie i opłacalne. Niejedna firma budowlana pracuje tylko w oparciu o taką technologię. Jest to dla nich korzystniejsze, gdyż realizują dużo zamówień jednocześnie. Płyty wytwarza się w specjalnych halach produkcyjnych. Są one zaskakująco innowacyjne.