Domowa „piwniczka na wino”

 

Marzenia o kolekcjonowaniu wina w domowym zaciszu mogą być spełnione. Producenci szaf chłodniczych tworzą specjalne modele chłodziarek na wina. Zapewniają one uzyskanie parametrów idealnych do dojrzewania wina. Mogą być ustawiane w dowolnym miejscu domu. Są też na rynku modele pod zabudowę. 

Dla każdego coś dobrego

chłodziarka na winoRynek oferuje chłodziarki do wina bardzo zróżnicowane pod względem designu i jakości wykonania. Typowa nowoczesna chłodziarka na wino to szafa chłodnicza z półkami i drzwiami szklanymi z filtrami UV. Modele bardziej wyrafinowane mają dwustrefowe i więcej chłodzenie pozwalające na przechowywanie win czerwonych i białych jednocześnie. Regulacja temperatury sterowana jest poprzez elektroniczny panel. Możliwe jest monitorowanie temperatury na wyświetlaczu. Regulacja temperatury w zakresie najczęściej od 5 do 20 st.C.  Butelki układa się w pozycji horyzontalnej zapewniającej kontakt wina z korkiem. Wino spoczywa na najczęściej drewnianych wysuwanych półkach. Produkowane są modele do przechowywanie różnych ilości butelek wina. Chłodziarka do wina wykonana jest z najczęściej dobrych materiałów jak stal szlachetna i podwójna szyba. Aby zapobiec drganiom wywołanym pracą sprężarki montowane są systemy redukujące drgania. Nowoczesną chłodziarkę na wino cechuje bardzo cicha praca. Często są projektowane w taki sposób aby stanowiły pewną wartość w wystroju wnętrza. Całości dopełniają światełka LED zapalające się po otwarciu chłodziarki.

Producenci chłodziarek widząc rosnące zapotrzebowanie na specjalistyczny sprzęt do przechowywania wina rzucili na rynek liczną grupę modeli zapewniając wybór odpowiedniego sprzętu. Różne wielkości, odmienne parametry chłodzenia i inne wyposażenie opcjonalne wpływają na proponowaną cenę chłodziarek do wina.