Duży generator energii elektrycznej

Awarie prądu w obiektach handlowych mogą być przyczyną ogromnych strat i zniszczenia towaru, w szczególności chłodniczego, który wymaga ciągłej, niskiej temperatury. Niewiele obiektów posiada zasilanie awaryjne, które może być w takiej sytuacji użyte, toteż firmy które posiadają takie obiekty starają się zaopatrzyć w sprzęt który pozwoli na uniknięcie uszkodzenia towaru.

Mobilne generatory prądu elektrycznego

solidne generatory prąduAgregaty prądotwórcze o przemysłowym zastosowaniu są jednym z najlepszych, a jednocześnie najbardziej rozpowszechnionych rodzajów agregatów do zastosowania jako zasilanie obiektów o dużej powierzchni i zapotrzebowaniu na energię elektryczną. Duże, solidne generatory prądu mogą bowiem pracować nieprzerwanie przez ponad osiem godzin, i być zastosowane jako zasilanie awaryjne w przypadku awarii prądu czy nagłym przestoju w zewnętrznej dostawie energii. W zależności od wariantu, taki generator posiada powiększony silnik diesla lub silnik benzynowy o dużej mocy, dzięki któremu generuje wystarczająco dużo energii elektrycznej by zasilić całkowicie duży obiekt przemysłowy bez najmniejszych problemów. Gabaryty tych generatorów są oczywiście bardzo duże, i z reguły są one stosowane jako sprzęt całkowicie stacjonarny, podłączony do sieci energetycznej i uruchamiany tylko w razie potrzeby, aczkolwiek można również dostać agregaty zamontowane na przyczepach.

Są zaprojektowane jako mobilne urządzenia prądotwórcze do zadań profesjonalnych, takich jak zasilanie obiektów lub całych imprez masowych, jak również do zastosowania na placach budowy. Te ostatnie wymagają jednak odpowiedniego zabezpieczenia urządzenia, toteż budowlane agregaty są najczęściej dobrze chronione przed zapyleniem, wysokimi temperaturami czy uszkodzeniami fizycznymi.