Działanie bramy przesuwnej

 

Po długim dniu pracy wracasz do domu samochodem. Za oknami mróz, jakieś -10 stopni Celsjusza, więc chcesz jak najszybciej znaleźć się w domu. Podjeżdżasz do bramy, wyciągasz pilota, wciskasz guzik i już jesteś w garażu. Dzięki nowoczesnej technologii nie musisz marznąć na dworze, otwierając bramę wjazdową.

Zastosowanie rolek do bram przesuwnych

Rolka do bramy przesuwnejAutomatycznie otwierane bramy to ogromne udogodnienie dla każdego, kto żyje w pośpiechu, czyli w zasadzie dla wszystkich. Działający z zasięgiem do 100 metrów automatyczny pilot wysyła sygnał do silnika, a resztę załatwia rolka do ciężkiej bramy przesuwnej. Te małe konstrukcje muszą być wykonane z bardzo solidnego materiału zdolnego wytrzymać duże obciążenie, odpornego na ścieranie, a także na wpływ warunków atmosferycznych. Montowane przy samym silniku bramy wjazdowej prowadzą całe jej skrzydło w jednej płaszczyźnie. To największa zaleta bram przesuwnych – nie zajmują dodatkowej przestrzeni, która niezbędna jest przy bramach rozwieralnych, które działają na zupełnie innej zasadzie. Rolki przesuwne przybierać mogą różne kształty – wszystko zależy od tego, jak wyprofilowana jest szyna bramy. Wyróżnia się zatem rolki na kątownik – o zaostrzonym kształcie lub rolki na rury – przybierające gładką, zaokrągloną formę. Wykonane są zazwyczaj ze stali nierdzewnej, niektóre jednak z nich pokryte są specjalną, tytanową powłoką, która nie tylko wzmacnia sam materiał, ale także nadaje rolkom specyficznego wyglądu, podnoszącego jakość produktu, dlatego dedykowane są tym, którzy szczególną wagę przywiązują do detali.

Nie wszystkie bramy muszą być zasilane automatycznym silnikiem. Dla tych, którzy nie potrzebują tego komfortowego rozwiązania, wjazd może być otwierany manualnie – nie zmienia to faktu, że w każdym z tych rozwiązań kluczową rolę odgrywają rolki przesuwne.