Działanie siatek na krety

 

Jeśli zamierzasz prowadzić swój własny ogródek warzywny doskonałym pomysłem będzie zabezpieczenie się przed kretami. Ale w jaki sposób to zrobić? Uwierz mi, że w ogóle to nie jest trudne. Wystarczy kupić odpowiednią siatkę, a dzięki niej nie będziesz miał problemu z tym, że w Twoim ogródku cały czas pojawiają się krety i jedzą Twoje warzywa, a także korzenie roślin owocowych.

Jak działają siatki na krety?

siatka na kretyWiadomo, że takiej rzeczy trzeba prawidłowo użyć. Siatka na krety jest po to, aby ją wkopać w ziemię. Tuż przed pierwszymi pracami wykopuje się odrobinę ziemi. Może to być warstwa trzydziestu centymetrów. Warto jest zatrudnić kogoś, kto ma minikoparkę, ponieważ zrobi to w bardzo krótkim czasie. Siatkę układa się sztywno na ziemi, a następnie naciąga. Dopiero później trzeba wszystko zasypać. Dzięki temu krety nie wkopują sie do Twoich roślin, ponieważ nie mają jak się przedostać. Siatka jest naprawdę drobna, dlatego również inne szkodniki, takie jak turkuć podjadek nie dostaną się do Twoich warzyw. Siatka działa bardzo dobrze i nie gnije pod wpływem ziemi. Badania dowodzą, że jej skuteczność to jakieś dwadzieścia lat, nawet jeżeli gleba wykazuje się dość dużą kwasowością. Takie siatki kupimy w sklepach ogrodniczych. Są one bardzo dobre i większość ogrodników twierdzi, że warto jest je mieć u siebie, aby chroniły Twoje uprawy przed wszelkiego rodzaju szkodnikami.

Myślę, że zastosowanie takiej siatki to naprawdę bardzo dobry pomysł. Dzięki temu masz pewność, że na przykład Twoje marchewki nie będą zjedzone przez krety. Działa ona niesamowicie dobrze, ponieważ nie dopuszcza kreta do Twojego warzywniaka. Nie musisz dzięki temu pryskać owoców i warzyw, ani nie szkodzisz żadnemu kretowi. Gdy napotka on siatkę, zacznie kopać gdzie indziej.