Działanie w studiu animatorów

 

Jeśli kiedykolwiek byliśmy zainteresowani tym, jak wygląda praca typowego animatora to nie jest to bardzo obszerny temat, ponieważ skupia się ona przede wszystkim na planowaniu, obserwacji oraz oczywiście animacji. Warto jednak zapoznać się z tymi krokami, aby zrozumieć, dlaczego bycie animatorem nie jest najprostszym zawodem.

Skupienie animatora w pracy

studio animacjiNiektórzy mogą myśleć, iż praca animatora polega jedynie na korzystaniu z odpowiednich programów. Jak się jednak okazuje jest to jednak bardziej skomplikowany proces wymagający, aby każdy odpowiednio dzielił swoją pracę, by studio animacji nie miało problemów. W przypadku animatora jest to bardzo długi czas planowania. Pomysł to nie wszystko. Trzeba zastanowić się czy nasza wizja zainteresuje potencjalnego widza. A jeśli tak to jak porusza się ciało czy przedmiot, aby wyglądało to najbardziej wiarygodnie. Są to godziny poszukiwań referencji, a niekiedy i nagrywania własnych pomysłów. Później rysuje się szybki szkic sceny na małych karteczkach, który można pokazać innym, aby zasięgnąć opinii. Robiąc ten mały storyboard warto dać go w program ze ścieżką dźwiękową, która ma być w danej chwili. Jeśli wszystko pasuje to projekt się zatwierdza oraz przystępuje do pracy. Znowu w trakcie będzie trzeba oglądać wcześniej przygotowane referencje, aby całość była wiarygodna. Dzięki temu praca się wydłuża, ale efekty będą fenomenalne.

Praca animatora jest czasochłonna i nie da się tego zmienić. Każdy etap planowania, poszukiwania referencji czy nawet pytań innych o zdanie jest istotny w tym procesie tworzenia. Dopiero, gdy wszystko wydaje się najlepsze osoba taka przechodzi do pracy w programie dalej korzystając z referencji. Jak możemy zauważyć to wymaga wiele cierpliwości przy pracy.

Szczegóły o animacji znaleźć można na: https://m8house.com/