Funkcjonalna maszyna do posadzek

Bez wątpienia praca sprzątaczek jest bardzo potrzebna w wielu zakładach pracy. Jednakże w niektórych miejscach jest niewystarczalna, ponieważ powierzchnia wynosi ponad sto metrów kwadratowych. Tu idealnie się sprawdzają specjalne maszyny.

Jak działa maszyna do czyszczenia posadzek?

nowoczesne maszyny do mycia posadzekCzyszczenie podłóg pozornie nie jest trudną czynnością, ale często jest wykonywane niewłaściwie, zwłaszcza jeżeli robią to sprzątaczki. Co prawda w firmie, której powierzchnia nie przekracza stu metrów kwadratowych, jak najbardziej zatrudnienie osoby do sprzątania będzie uzasadnione. Jednakże na większym metrażu jaki mają hale czy magazyny, takie rozwiązanie nie zda egzaminu. Na dużych powierzchniach stosowane są nowoczesne maszyny do mycia posadzek, które są w stanie wykonywać pracę za kilku pracowników. Ich działanie skupia się na dokładnym czyszczeniu płytek, przestrzeni między nimi i różnego rodzaju twardych nawierzchni, które są odporne na zarysowania. Dostępne na rynku maszyny do czyszczenia posadzek mogą być zasilane spalinowo, elektrycznie albo hybrydowo. Mogą także mieć różne rozmiary, dzięki czemu bez kłopotu się je dopasuje do każdej powierzchni. W standardowej wersji zawierają z przodu specjalne okrągłe szczotki, które obracając się, czyszczą posadzkę. W celu czyszczenia jej detergentem, maszyna została wyposażona w specjalny pojemnik, z którego jest automatycznie dozowany płyn. W zestawie mogą być dołączone szczotki zbierające, które mają inny kształt i służą do zamiatania.

Maszyny tego typu mają stanowisko siedzące dla operatora lub mogą być pchane przez osobę obsługującą. Ich obsługa ogranicza się do kilku przycisków i kierownicy, a więc każdy siebie z nią poradzi. Koszt takiej maszyny to około pięćdziesiąt – sześćdziesiąt tysięcy złotych.