Gdzie kupimy wigofil?

Tkaniny towarzyszą nam od setek lat i są powszechnie wykorzystywane. Przeważnie służą nam do szycia ubrań, obuwia, wszelkich tekstyliów czy pościeli. Na rynku są ich dziesiątki rodzajów i jeszcze więcej kolorów i fasonów.

Jak wykorzystać tkaninę z wigofilu?

wigofilZdecydowana większość tkanin jest wykorzystywana w przemyśle szwalniczym, ponieważ najwięcej produkuje się ubrań. Jednak nie wszystkie materiały się nadają do takiego przeznaczenia. Na pewno jednym z nich jest wigofil, którego nazwa nam niewiele mówi. Jest to powszechnie znana tkanina, która jest wykorzystywana w produkcji mebli tapicerowanych. Stosuje się ją w miejscach niewidocznych, gdzie szkoda jest używać powierzchniowego materiału, a trzeba osłonić mebel. Jest on bardzo wytrzymały i lekki, dlatego też cieszy się tak dużym zainteresowaniem w wielu branżach. Jest to wysokiej jakości włóknina polipropylenowa, która może mieć różną gramaturę. Jest mocna i zarazem bardzo estetycznie wygląda, dlatego też może być wykorzystywana do produkcji toreb reklamowych czy nawet wielorazowych ekologicznych reklamówek. Świetnie się sprawdzi w produkcji pokrowców na samochody, rowery czy motocykle. W zależności od gramatur tkanina może być bardziej lub miej prześwitująca. Coraz częściej pokrowce na materace są właśnie wykonane z wigofilu, gdyż  jest on odporny na przetarcia i rozerwania. Tkanina ta posiada jeszcze jedną ważną cechę – nie strzępi się więc zapewnia ładne wykończenie pokrowców, toreb czy nawet fartuchów stosowanych w szpitalach.

Jak wdać zastosowanie wigofilu może być naprawdę szerokie. Tkaninę tą możemy bez obaw prać w pralce, gdyż jest bardzo wytrzymała. Na pewno kupimy ją w większości sklepów z tkaninami, ale największy ich wybór w najniższych cenach znajdziemy w internecie.