Gotowe szamba betonowe

Najczęściej najwięcej osób decyduję się na gotowe szamba betonowe, ponieważ przyjeżdżają one na miejsce budowy w jednym elemencie. Bardzo łatwo można je zamontować i cała praca nie zajmuje wiele czasu. Dodatkowo ich Głównym atutem jest wysoka odporność na obciążenia także duża szczelność. Szamba betonowe mogą nam również służyć przez wiele lat.

Gdzie możemy zastosować szambo betonowe?

szambo betonowe dwukomoroweSzamba betonowe są idealnym rozwiązaniem na tereny piaszczyste, ale również na tereny podmokłe. Dzięki temu, że zbiorniki betonowe są bardzo ciężkie to duża masa sprawia, iż odbiornik świetnie osadza się w gruncie. Oczywiście niewątpliwie największą zaletą szamb betonowych jest ich szybkość i łatwość montażu, ponieważ na początek wykonujemy wykopy, a następnie musimy przygotować teren pod samochód transportujący zbiornik betonowy. Gotowe szambo jest opuszczane do wykopu za pomocą hydraulicznego dźwigu samochodowego, a następnie jest odpowiednio izolowane przez pracowników specjalizujących się w tym fachu. Następnie podłączone są wszystkie niezbędne przewody kanalizacyjne, a sam wykop jest zasypywany. Na górze zbiornik betonowy jest dodatkowo zabezpieczony specjalną zaprawą wodoszczelną, która zmniejsza ryzyko przedostawania się do zbiornika wody. Najczęściej przy dobrej pogodzie możemy liczyć na to, że montaż szamba betonowego potrwa maksymalnie 5 godzin. Szambo betonowe dwukomorowe może być zamontowane na małych oraz dużych działkach.

Kiedy budowa szamba betonowego będzie opłacalna? Szamba betonowe są idealną alternatywą dla zbiorników plastikowych. Jednokomorowe szamba są najlepszym rozwiązaniem na działki, gdzie będzie w przyszłości budowana kanalizacja miejska, a zbiorniki dwukomorowe tam, gdzie na kanalizację będziemy musieli poczekać kilka lat.