Innowacyjne grzechotki Yato

 

Każdy szanujący się mężczyzna ma w swoim domu specjalną szafkę lub szufladę z zestawem narzędzi – choćby tych podstawowych jak klucze, młotek i śrubokręty. Przydają się one w wielu sytuacjach z życia codziennego, kiedy trzeba coś szybko podreperować, dokręcić lub przeprowadzić nieskomplikowany zabieg składania mebli.

Zastosowanie grzechotki Yato

grzechotka yatoKażdy, kto miał kiedyś okazję do tego, żeby zmontować meble, naprawić cieknący kran czy po prostu wymienić koło w rowerze, doskonale wie, ile kłopotów może przysporzyć zwykły klucz narzędziowy. Jego użycie jest bardzo proste, jednak konieczność ciągłego nakładania go na końcówkę śruby i zdejmowania go z niej bywa uciążliwe. Dlatego świetną alternatywą może stać się dla zwykłego klucza innowacyjna grzechotka Yato, czyli klucz, który dzięki zastosowaniu specjalnego mechanizmu obrotowego, wystarczy założyć na śrubę zaledwie jeden raz, by móc ją sprawnie przykręcić. Działa on na tej zasadzie, że umożliwia skręt wyłącznie w jednym kierunku – w zależności od tego, czy dokręcamy lub odkręcamy śrubkę – w lewo albo w prawo. To bardzo wygodne rozwiązanie, które przydaje się zwłaszcza w profesjonalnych warsztatach serwisowych, gdzie bardzo ważne jest tempo pracy. Z kluczem grzechotkowym działa się nawet czterokrotnie szybciej niż ze zwykłym. Dzieje się tak, ponieważ klucz blokuje się tylko w jednym kierunku, natomiast w drugim specjalna zębatka pozwala mu na obracanie się bez konieczności zdejmowania go ze śruby.

Klucze tego typu mogą być wyposażone w różną liczbę ząbków z koła zębatkowego – od ich ilości zależy to, z jaką prędkością będzie pracował. Aby jego użytkowanie było znacznie wygodniejsze, na uchwytach montuje się specjalne materiały antypoślizgowe, które ułatwiają prowadzenie klucza.