Jak przerobić zwykłą bramę na otwieraną smartfonem?

Wjazd na każdą posesję prowadzi prze bramę. Zdecydowana większość bram używanych jako wjazdowe to bramy  otwierające się na skrzydła, czyli tak zwane bramy skrzydłowe. Nie wszystkie bramy mają jeszcze zamontowaną automatykę, która pozwala na sterowanie nimi za pomocą pilota. Takich bram jest z roku na rok coraz mniej, bo każdy chciałby otwierać bramę wygodnie i bez wychodzenia z samochodu.

Zaawansowany napęd można założyć do każdej bramy

zaawansowane napędy do bram dwuskrzydłowychTo co pozwala sterować bramą zdalnie za pomocą pilota lub smartfona nazywa się napędem lub automatyką. Napędy sterowane smartfonem są trochę droższe od tych na pilota, ale i tak każdy może sobie na taki komfort pozwolić. I co najważniejsze – praktycznie każdą bramę można przerobić na automatyczną. Wszystko jest tylko kwestią założenia odpowiedniego napędu. Jeśli mamy starą bramę i nie zamierzamy jej zmieniać na nową to bez problemu znajdziemy zaawansowane napędy do bram dwuskrzydłowych każdego rodzaju. Nie ważne jest też to, czy skrzydła bramy zawieszone są na słupkach stalowych czy betonowych. Wsporniki dla ramion można zamontować bowiem zarówno do słupków jak i do podłoża. Natomiast od rodzaju centralki sterującej zależeć będzie to w jaki sposób będziemy mogli bramę otwierać. Piloty powoli przestają być modne, bo przecież dzisiaj nie ruszamy się nigdzie bez smartfona. Napędy sterowane telefonem są trochę droższe, ale jest to technologia, która za chwilę wyprze automatykę na pilota.

Podsumowując – nie ma takiej bramy, której nie dałoby się przerobić na taką, którą można otwierać swoim smartfonem. Wystarczy jedynie zainwestować w odpowiedni napęd z zaawansowaną technologią i oprogramowaniem. Można sobie też zamienić centralkę sterującą w bramie na pilota na nowocześniejszą, którą będziemy sterować smartfonem.