Jak szybko i bezpiecznie sprzedać mieszkanie?

Każdy właściciel mieszkania decydując się na sprzedaż, chciałby aby cała transakcja przebiegła jak najszybciej oraz bez dodatkowych komplikacji. Samodzielne szukanie kupującego może jednak być trudne i czasochłonne i dlatego najlepiej podjąć współpracę z doświadczonym agentem nieruchomości, który doskonale zna warszawski rynek nieruchomości.

Sprzedaż mieszkań z pośrednikiem w Warszawie 

sprzedaż mieszkań warszawaPrzede wszystkim biuro nieruchomości odpowiada za wykonanie korzystnych zdjęć, opis sprzedawanego mieszkania oraz pokazywanie wnętrza przyszłym właścicielom. Następny krok to oczywiście weryfikacja nieruchomości pod względem prawnym i umówienie spotkania u notariusza, gdzie podpisywana będzie umowa notarialna kupna – sprzedaży. Działanie z pośrednikiem jest znacznie prostsze i gwarantuje szybką sprzedaż mieszkań Warszawa to miasto, gdzie co roku dochodzi do największej liczby transakcji kupna oraz sprzedaży różnych nieruchomości. Najważniejsze, aby wybrać odpowiednią agencję, w której pracują sami profesjonaliści. Wystarczy spojrzeć na opinie klientów oraz dotychczasowe ogłoszenie, aby sprawdzić, jak się prezentują i czy się wyróżniają na tle pozostałych agencji. To ważne szczególnie gdy chcemy, aby dana agencja wzięła nasze mieszkanie na wyłączność – wtedy możemy bowiem liczyć na obniżenie wymaganej prowizji. Dla niektórych to zbędne koszty, ale pamiętajmy że płacimy przede wszystkim za bezpieczeństwo.

Decyzja o współpracy z biurem nieruchomości leży wyłącznie po stronie właściciela lub właścicieli. Pamiętajmy jednak, że zdecydowana większość klientów poszukuje ofert pochodzących właśnie z biur nieruchomości, ponieważ mogą wtedy liczyć na pełne wsparcie na przykład przy kredycie hipotecznym czy innych formalnościach wymaganych przez notariusza.