Jak wspomagać oddychanie?

Astma, cięższe infekcje dróg oddechowych, czy też pewnego rodzaju urazy mogą powodować, że organizm wymaga wspomagania funkcji oddechowych. Większe zapotrzebowanie na tlen może się jednak uwidocznić nie tylko w domu czy w szpitalu, ale także w podróży. W takiej sytuacji konieczne może się m okazać zakupienie odpowiedniego urządzenia przenośnego do inhalacji.

Zalety koncentratorów przenośnych

przenośny inhalator tlenowyProblemy z samodzielnym oddychaniem mogą być spowodowane różnego rodzaju czynnikami chorobowymi. Najczęściej jednak, dzieje się tak, gdy dany pacjent choruje na ciężkie infekcje, czy tez zmaga się z astmą, albo tez jest po ciężkim urazie czy też wypadku. W takie sytuacji, aby w każdym momencie można mu było mu pomóc, trzeba kupić odpowiednie urządzenie takie jak przenośny inhalator tlenowy. Urządzenie to, jest w stanie pozyskiwać z powietrza tlen, który dzięki procesowi uzdatniania, może pełnić rolę tlenu medycznego, który jest konieczny podczas tego typu zdarzeń. Warto zaopatrzyć się zarówno w koncentratory stacjonarne, których można używać w domu, ale także właśnie te przenośne. Dzięki nim, gdy dojdzie na przykład do ataku astmy, będzie można pomóc danemu pacjentowi bez profesjonalnej opieki medycznej. Obecnie przenośnych koncentratorów jest na rynku coraz więcej, a poszczególne modele bardzo mocno się między sobą różnią. Sa takie, które pracują dzięki bateriom, ale i takie które zasilane sa akumulatorowo. Każdy z tych rodzajów ma swoje wady jak też zalety, dlatego tez najlepiej kierować się swoimi własnymi upodobaniami.

W przypadku, gdy dany pacjent ma problemy z oddychaniem, bardzo ważne jest, aby możliwa mu była natychmiastowa pomóc. Zazwyczaj w takiej sytuacji konieczne jest mu podanie odpowiedniej jakości tlenu medycznego, który będzie miał szanse rozprzestrzenić się po całym organizmie. Służą do tego specjalne urządzenia, dostępne także w formie przenośnej.