Jak znaleźć najtańszą agencję nieruchomości?

Masz do sprzedania dom, mieszkanie lub działkę budowlaną? Z całą pewnością taką sprzedaż warto zlecić agencji nieruchomości. Najskuteczniejsi pośrednicy sprzedadzą nieruchomość w kilka tygodni. Warto jednak poszukać agencji nieruchomości, która pobiera możliwie najniższą prowizję. Wystarczy poświęcić godzinę na sprawdzenie stawek prowizyjnych u poszczególnych agentów nieruchomości.

Najtańsi agencji pobierają półtora procent prowizji

najtańsza agencja nieruchomości - trójmiastoOd razu trzeba zaznaczyć, że szukanie najtańszego pośrednika sprzedaży nieruchomości trzeba zawęzić do lokalizacji, w której chcemy sprzedać swoją nieruchomość. Spokojnie możemy określić promień dwudziestu kilometrów dookoła sprzedawanego domu czy mieszkania. Możemy też podpowiedzieć, że półtora procent to maksymalna prowizja, jaką pobierze od nas najtańsza agencja nieruchomości – Trójmiasto to region, w którym bez problemu znajdziemy takich tanich pośredników. Szukanie najtańszego pośrednictwa polega oczywiście na wysłaniu zapytań ofertowych do wszystkich okolicznych agencji nieruchomości. Wystarczy zadać proste pytanie o wysokość prowizji pobieranej od sprzedaży nieruchomości. Trzeba tylko mieć na uwadze, że najtańsi pośrednicy dla sprzedających pobierają również prowizję od kupujących. A jeśli agencja nieruchomości rezygnuje z prowizji od kupujących to wówczas pobiera trochę wyższą prowizję od sprzedających swoją nieruchomość. Daje to większe szanse na zbycie nieruchomości.

Przy sprzedaży nieruchomości każdy musi patrzeć na swój biznes. Sprzedający chce uzyskać jak najwyższą cenę i zapłacić jak najmniejszą prowizję. Agencja nieruchomości chce zarobić na sprzedaży jak najwięcej. Z kolei kupujący nieruchomość skorzystają z pomocy pośrednika, który nie pobierze od nich prowizji za znalezienie wymarzonego domu czy też mieszkania.