Jednobarwne kostki sensoryczne

O zabawkach sensorycznych dużo się mówi w odniesienie do dzieci w wieku niemowlęcym, gdyż wtedy maluch wyjątkowo intensywnie poznaje świat przez zmysły. Dlatego też warto go wspomóc w tym okresie, bo ułatwi mu to rozwój.

Ile kosztują zabawki sensoryczne?

jednokolorowe kostki sensoryczne dla dzieciNa rynku znajdziemy mnóstwo zabawek dla dzieci w każdym wieku. Każda z nich czegoś uczy malucha, choć oczywiście nie wszystkie są tak samo dobre.  Warto je na pewno dopasowywać do wieku dziecka, aby mogło ono z niej w pełni korzystać. Dla niemowląt kilkumiesięcznych najlepsze są  jednokolorowe kostki sensoryczne dla dzieci, które świetnie rozwijają zmysły malucha. Jeżeli chodzi o kształt zabawki, to jest on idealny dla małych rączek. Jej wielkość jest idealnie dostosowana do małych rączek, choć poza kostką znajdziemy także piłki sensoryczne. Jeżeli chodzi o kolory na nich występujące, to mogą to być barwy kontrastowe, czyli czarny i biały, mieszane, czyli wielobarwne, ale też jednokolorowe, na przykład czerwone, niebieskie czy zielone. W różnych miesiącach życia, rozwój dziecka przebiega indywidualnie, dlatego też zabawki powinno się dobierać pod tym kątem. Dla dwu – trzymiesięcznych niemowląt najlepsze będą kontrastowe kostki sensoryczne, natomiast dla nieco starszych dzieci, dedykowane są jednobarwne lub wielobarwne, w zależności jaki kolor już rozpoznają. Są to bardzo przydatne zabawki, ponieważ uczą malucha zręczności oraz dostarczają wrażeń sensorycznych, a jak wiadomo maluchy lubią szeleszczące, dzwoniące czy też wydające różne dźwięki elementy.

Maluchy są żywo zainteresowane kostkami czy piłkami sensorycznymi nawet przez wiele tygodni, zatem to kolejny powód, aby nabyć tą zabawkę. Nie jest ona droga, a na pewno się przyda. Bez problemu ją znajdziemy w sklepach z artykułami dla niemowląt.