Kiedy udać się na odwyk?

Uzależnienie od alkoholu to poważny problem, który dotyczy kilku milionów rodaków. Bowiem w naszym kraju piło się zawsze i przy byle okazji, a to w połączeniu z brakiem edukacji mającej zapobiegać alkoholizmowi, daje nam bardzo smutny obraz. 

Gdzie w Łodzi poddać się odwykowi alkoholowemu? 

odwyk alkoholowy ŁódźNa leczenie z alkoholizmu nigdy nie jest za późno. Bowiem nawet osoby, które od kilkunastu lat spożywały alkohol codziennie, wyszły z nałogu i wiodą dziś szczęśliwe życia. Natomiast każdy przypadek jest inny i jedna osoba potrzebuje kilku tygodni, by wyjść z nałogu, a inna – nawet kilku lat. Bowiem nie każdy ma silną wolę i wystarczającą motywację, by porzucić picie. Dlatego też bardzo ważne jest nastawienie bliskich do osoby uzależnionej. Bowiem ich cierpliwość i chęć niesienia pomocy ma bardzo duże znaczenie w terapii. Natomiast najwięcej oczywiście zależy od pacjenta oraz jego silnej woli. Jednak trzeba mieć na względzie, że dobry terapeuta i skutecznie poprowadzona terapia mogą naprawdę wiele zmienić. Zatem jeżeli zainteresował nas odwyk alkoholowy Łódź jest miastem, w którym znajdziemy zarówno ośrodki prywatne, jak i te, w których pobyt jest refundowany ze środków NFZ. Terapia może mieć formę otwartą lub zamkniętą. Ci pacjenci, którzy zgłaszają się na leczenie po raz pierwszy, z reguły wybierają terapię dzienną. Natomiast osoby, które na leczenie decydują się już po raz kolejny stawiają na ośrodki zamknięte. Tam, terapia może trwać nawet trzy miesiące i jest jedną z najbardziej skutecznych.

Alkoholizm trzeba leczyć, ponieważ wyniszcza nie tylko fizycznie, ale psychicznie. Prowadzi nie tylko do rozwoju nowotworów, czy cukrzycy, ale także do chorób i zaburzeń psychicznych. Natomiast szacuje się, że alkohol jest przyczyną śmierci kilku milionów osób rocznie (w skali globalnej).