Kiedy wykorzystać ciągnikową pompę do deszczowni?

O tym, jak ważna jest woda w okresie wegetacyjnym roślin uprawnych mamy okazję przekonywać się coraz częściej, bowiem zmiany klimatu powodują coraz mniejsze ilości opadów i coraz dłuższe okresy suszy. Skutki takiego zjawiska odczuwają wszyscy, zarówno rolnicy, jak i konsumenci, dlatego warto poszukać alternatywnego sposobu, aby przeciwdziałać skutkom małej ilości deszczu.

Rodzaje pomp do deszczowni

pompa do deszczowni ciągnikowaSkutecznym sposobem na dostarczenie roślinom niezbędnej ilości wody są deszczownie. Pozyskują one ciecz z różnego rodzaju dostępnych źródeł i za pomocą pompy powodującej odpowiednie ciśnienie rozpylają życiodajną wodę na pola uprawne. Na rynku znajdziemy różne rodzaje tego typu elementów, które stosujemy w zależności od tego, z jakiego zbiornika czerpiemy wodę. Na przykład pompa do deszczowni ciągnikowa idealnie sprawdzi się w przypadku, kiedy nie mamy dostępu do studni głębinowej i czerpiemy ciecz z ujęć powierzchniowych, takich jak stawy, jeziora, rzeki, zbiorniki retencyjne oraz tradycyjne studnie, w których lustro wody jest wystarczająco wysokie i charakteryzuje się niewielkim opadaniem podczas procesu poboru wody. Korzystanie z takiego sprzętu nie jest skomplikowane i nie wymaga specjalnych umiejętności, choć podczas pierwszego rozstawu warto skorzystać z porady specjalisty, który doradzi jak uzyskać odpowiednie ciśnienie, które zagwarantuje efektywny i ekonomiczny wyrzut wody z deszczowni.

Zmiany klimatyczne powodują, że musimy zmagać się z coraz dłużej trwającymi okresami bez deszczu, a skutki tego wpływają na obfitość plonów, bowiem woda jest kluczowym warunkiem, zapewniającym urodzaj i prawidłowy wzrost roślin uprawnych w porze wegetatywnej. Kiedy naturalne sposoby dostarczania wody na pola zawodzą, warto poszukać alternatywnego sposobu na przykład w postaci deszczowni.