Komputer w warsztacie

 

Dożyliśmy czasów, gdzie niem w każdym warsztacie musi znaleźć się komputer, bo bez niego ani rusz. Coraz więcej samochodów napchanych jest elektroniką po brzegi, więc mechanik bez komputera do chociażby podstawowej diagnostyki nie jest w stanie usunąć poważniejszej usterki. Sam komputer to często wydatek rzędu kilku tysięcy złotych, więc z pewnością warto go odpowiednio chronić.

Ochrona komputera warsztatowego

szafa komputerowa do warsztatuO ile nie musimy naszego komputera przenosić co chwila z miejsca na miejsce, to z pewnością warto pomyśleć nad sensownym jego zabezpieczeniem przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale również przed brudem, który zazwyczaj ma na niego destrukcyjny wpływ. Jeśli znajdziemy już dla niego odpowiednio bezpieczne miejsce, to z pewnością przyda nam się szafa komputerowa do warsztatu. To nic innego jak mebel, w którego wnętrzu można ulokować komputer w warsztacie. Zapewnia on kompleksową ochronę, bo komputer jest całkowicie odizolowany od przestrzeni warsztatowej. Monitor najczęściej znajduje się za szybą, więc nie ma obaw o jego uszkodzenie, a jedynym elementem komputera, który znajduje się poza przestrzenią zamkniętą jest mysz i klawiatura, które są stosunkowo tanie, więc nawet jeśli ulegną zniszczeniu lub zużyciu podczas eksploatacji, to można je łatwo wymienić. Brudne ręce mechanika z pewnością na oddziałują dobrze na te urządzenia wskazujące, ale na to póki co nie ma rady, bo mechanik nie będzie mył rąk przed każdym podejściem do komputera w warsztacie.

Jeśli zdecydujemy się wydać sporą sumę pieniędzy na nowoczesny komputer, to z pewnością warto wydać kilkaset złotych więcej, by go odpowiednio zabezpieczyć. Ten wydatek z pewnością zaprocentuje, bo znacznie przedłuży żywotność nabytego przez nas sprzętu, szczególnie gdy korzysta z niego nasz pracownik.