Ładowarki z obrotnicami

 

Sprzęty budowlane są niezastąpione w trakcie wykonywania wykopów, przewożenia ciężkich materiałów, czy ładowania ich na naczepę. Niektóre z nich, jak ładowarki, czy wózki widłowe, mogą być też wykorzystywane w halach magazynowych.

Jakie są możliwości obrotnicy do ładowarki?

obrotnice do ładowarekW zależności od rodzaju produktów występujących w magazynach, mogą one być przechowywane w beczkach, kartonach, skrzyniach, czy na paletach. W większości przypadków ważą one ponad sto kilogramów więc do ich transportu jest potrzebne specjalne urządzenie dopasowane do wymagań. Obrotnice do ładowarek są powszechnie stosowane w miejscach, gdzie trzeba załadunek ustawiać w różnych pozycjach, lub gdy konieczna jest zmiana formy załadunku. Obrotnice jak sama nazwa mówi, obracają się i mogą to robić nawet z maksymalnym załadunkiem na wyciągniętym ramieniu. Obrotnica posiada uniwersalne mocowanie, więc będzie pasować do wózka widłowego, ciągnika rolniczego i ładowarki z teleskopowym ramieniem. Posiada ona dwa, przeciwległe widelce, na które można nabierać paletę, a z boku znajduje się stabilizator załadunku w postaci płaskiego elementu, który podtrzymuje zawartość palety. Dzięki obrotnicy można dokonywać rozładunku palet, zmiany zwykłej palety na euro paletę bez konieczności rozpakowywania załadunku, czy możemy z dwóch małych palet, zrobić jedną. Jej zastosowanie w pracy magazyniera, znacznie zwiększa efektywność pracy i pozwala na samodzielne wykonywanie większości obowiązków. Obrotnice są wykonane z odpornej stali.

Zakup takiego sprzętu wiąże się ze sporymi kosztami, ale alternatywą dla nowych obrotnic, są używane, które często są w bardzo dobrym stanie i z powodzeniem można je wykorzystywać przez wiele lat. Jej wielkim plusem jest uniwersalne zastosowanie.