Lampy budowane w oparciu o diody

W przemyśle coraz częściej wykorzystywane są technologie umożliwiające optymalizację kosztów zachodzących procesów. Pierwszym krokiem pozwalającym na poczynienie znacznych oszczędności jest wykonanie audytu energetycznego, który dostarcza informacji o stanie wyjściowym przedsiębiorstwa oraz możliwych do podjęcia działaniach.

Hermetyczność opraw świetlnych pożądaną cechą

lampa led hermetycznaZ reguły pierwszą czynnością podejmowaną przez inwestorów jest wymiana źródeł światła na bardziej energooszczędne. Często wykorzystywane są w tym celu oprawy świetlne, w których zainstalowane są diody elektroluminescencyjne. Ze względu na środowisko pracy nie bez znaczenia jest stopień ochrony zapewniony przez obudowę. Lampy LED często pracują bowiem w trudnych warunkach obejmujących zakurzenie oraz zawilgocenie powietrza. W związku z tym powszechnie stosowana jest lampa led hermetyczna, która jest odporna na kurz oraz wodę. Dzięki zastosowaniu diod LED jako źródła światła możliwe jest osiągnięcie wcześniej wspomnianego wysokiego stopnia ochrony. Hermetyczna budowa umożliwia zastosowanie tego typu opraw praktycznie w dowolnej aplikacji. Lampy o budowie hermetycznej są powszechnie instalowane również na zewnątrz obiektów. Przykładem mogą być lampy uliczne, które muszą charakteryzować się wysoką trwałością oraz niezawodnością. W celu optymalizacji zużycia energii często wykorzystywane są urządzenia właśnie wykorzystujące diody elektroluminescencyjne.

Oprócz tego posiadają one szereg zalet takich jak: wysoka efektywność świetlna, dobry współczynnik oddawania barw czy możliwość sterowania zdalnego. Warto dodać, że lampy budowane w oparciu o diody są obecnie powszechnie dostępne zarówno w sklepach stacjonarnych jak i również na internetowych aukcjach. Przed wyborem danego rozwiązania należy porównać wszelkie parametry użytkowe opraw.