Marzenie o byciu florystą

Tematyką rękodzieła interesuje się praktycznie od dziecka. Początkowo tylko rysowałam i malowałam, z czasem jednak zaczęłam interesować się innymi dziedzinami sztuki, takimi jak na przykład decoupage. Od jakiegoś czasu po głowie chodziła mi myśl o spróbowaniu swoich sił w tworzeniu dekoracji roślinnych. W końcu w tym roku zapisałam się na kurs.

Akcesoria potrzebne do tworzenia bukietów

akcesoria florystyczneMoją pasją są wszelkie prace manualne. W wolnej chwili zagłębiam tematykę związaną z różnymi dziedzinami sztuki. W tym roku postanowiłam zrealizować pewne marzenie, które chodziło mi po głowie przez ostatnie kilka lat. Zapisałam się na kurs florystyki. Po dwóch dniach kursu zorientowałam się, że zabawa kwiatami jest czymś bardzo przyjemnym. Postanowiłam ćwiczyć tworzenie kompozycji w domu. Kupiłam więc wszelkie potrzebne akcesoria florystyczne i rozpoczęłam intensywną naukę po godzinach. Zadziwił mnie fakt, jaki jest szeroki wybór akcesoriów florystycznych. Różnego rodzaju gąbki, specjalne nożyce, sznurki, tasiemki i tak dalej. Od praktycznych narzędzi po wymyślne ozdoby. Jest tego całe mnóstwo. Żeby nie przepłacać, znalazłam w swoim mieście duży sklep, gdzie takie akcesoria sprzedawane są hurtowo. Sklep mam niedaleko siebie, więc jak czegoś pilnie potrzebuje, to mogę to zakupić od ręki. Stworzyłam już kilka ciekawych kompozycji kwiatowych, które na razie zdobią mój dom, ale z czasem może zacznę wykonywać różnego rodzaju dekoracje kwiatowe na zamówienie.

W tym roku zrealizowałam swoje marzenie, jakim był kurs florystyki. Od jakiegoś czasu uczę się więc profesjonalnie wykonywać bukiety, wiązanki i tak dalej. Zdumiewa mnie to, jak dużo potrzeba akcesoriów florystycznych do tego, żeby stworzyć małe kwiatowe dzieło sztuki. Udało mi się znaleźć hurtownię niedaleko domu, w której mam takie akcesoria w niższej cenie.