Mocna siatka na ptaki

Nasze balkony pełne kwiatów czy parapety, na których stoją donice z roślinami, są dla nas powodem do dumy. Na takim balkonie spędzanie czasu jest przyjemnością, ale nie tylko my to lubimy robić. Również ptaki lubią na nich przebywać.

Jak duża jest siatka przeciw ptakom?

polecane siatki ochronne na ptakiSposobów na zabezpieczenie swojego balkonu przed ptakami jest wiele, ale najskuteczniejsze są siatki, gdyż stanowią mechaniczną barierę nie do przejścia dla ptaków. Tym bardziej, że oczka w siatce są na tyle małe, że żaden ptak się nie przeciśnie. Przeważnie po jednej próbie, ptak rezygnuje z dostania się na balkon, gdyż jest to niemożliwe. Jedynie trzeba dobrze ją założyć, aby nie było żadnych szczelin, przez które ptaki mogą się przecisnąć. Jeżeli chodzi o cenę siatki, to przeważnie jest to około osiem – dwadzieścia złotych za metr, zatem nie jest to wysoka cena, za spokój jaki doświadczymy od momentu jej montażu. Polecane siatki ochronne na ptaki kupimy niemalże w każdym sklepie budowlanym lub specjalnym z zabezpieczeniami przeciw ptactwu. Siatki są wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego, które jest wyjątkowo odporne na działanie promieni słonecznych, wilgoć, śnieg czy wahania temperatur. Raz założona siatka będzie służyć przez wieje kat, dlatego też jest to ekonomiczne i skuteczne zabezpieczenie. Alternatywą dla siatek są kolce, jednakże one nie dają stu procentowego zabezpieczenia i nie nadają się na balkon, a jedynie na parapet. Nie mniej jednak zaletą siatek jest ich mała widoczność, gdyż są cienkie.

Wiele osób mieszkających w mieście się zmaga z ciągłymi odwiedzinami niechcianych gości, gdyż ptaki szukają schronienia, a balkony są dla nich idealnym miejscem. Jeżeli chcemy się ich pozbyć raz na zawsze, to warto zainwestować w wytrzymałą siatkę na ptaki.