Na czym polega praca zdalnej asystentki?

Obecnie coraz większa liczba przedsiębiorców decyduje się na pracę zdalną zatrudnianych osób. Wynika to z różnych powodu, m.in. braku stałej siedziby, częstego podróżowania właściciela czy też elastyczności pracy. Najczęściej w takiej formie pracują asystenci, którzy każdego dnia wykonują określone zadania i dopasowują harmonogram dnia do własnego życia.

Ile zarabiają zdalne asystentki?

zdalna asystentkaWynagrodzenie, na które może liczyć asystentka zależy w dużej mierze od zakresu wykonywanych obowiązków, formy zatrudnienia oraz liczby godzin poświęcanych firmie. Czasem jest to praca na cały etat, a innym razem jedynie dodatkowa praca, która zajmuje kilka dni w tygodniu. Co ciekawe, na rynku działa wiele profesjonalnych firm, które dysponują własnymi pracownikami wykonującymi zdalne zadania dla odbiorców zewnętrznych. Tego rodzaju zdalna asystentka jest wynajmowana we współpracy z określoną firmą, a nie zatrudniana bezpośrednio przez przedsiębiorcę. W ten sposób można pozyskać m.in. sekretarkę, recepcjonistkę, doradcę czy przedstawiciela handlowego dla przedstawicieli przeróżnych branż. Obecnie możliwości jest naprawdę sporo i wcale nie trzeba posiadać własnego dużego biura i grupy pracowników. Sporo kwestii można powierzyć firmom zewnętrznym, zyskując pieniądze i dodatkowy czas. Asystentki wykonują różne zadania – głównie są to obowiązki biurowe, księgowe, prowadzą korespondencję z klientami i biurem księgowym czy innymi działami. 

Zakres obowiązków jest bardzo różny, tak samo jak wymagania stawiane przed kandydatami. Niejednokrotnie trzeba dobrze posługiwać się komputerem i określonymi programami oraz znać w stopniu komunikatywnym jeden lub dwa języki obce. Nic więc dziwnego, że tak wielu przedsiębiorców decyduje się na współpracę z firmami oferującymi tego rodzaju usługi outsourcingowe.