Na jaki rodzaj nawozów się zdecydować?

Co zrobić aby rośliny bujnie wzrastały? Jak dbać o swój przydomowy ogródek lub pole uprawne? Z pewnością każdy gospodarz zadaje sobie to pytanie. Przeszukuje on internet i różne fora w celu znalezienia odpowiedzi. Że wszystkich stron dochodzą do niego informacje, iż należę zacząć od zbadania gleby. Wiedząc jakimi parametrami się cechuje będzie można zdecydowanie łatwiej dobrać rodzaj stosowanego nawozu.

Zalety korzystania z nawozów wapniowych

wapno tlenkowe nawozoweDo najczęściej spotykanych problemów z gleba należy jej zakwaszenie. To zjawisko występuje bardzo często. Niskie pH ogranicza wzrost roślin, sprawia, iż nie są one zdolne do aktywnego pobierania różnych składników odżywczych z gleby. Tym samym gospodarz uzyskuje niższe plony. Sprawdzonym sposobem na pozbycie się tego problemu jest nawożenie wapniowe. Wśród wszystkich dostępnych nawozów szczególnie dużą popularnością cieszy siew wapno tlenkowe nawozowe. Jest to zasługa jego szybkości działania. Takie nawożenie niesie ze sobą także wiele innych zalet. Przede wszystkim zostaje podniesione pH gleby. Bardziej zasadowe zdecydowanie lepiej działa na rośliny. Co za tym idzie rośliny są zdolne do lepszego przyswajania niezbędnych do wzrostu składników odżywczych. Lepiej wygląda także sama gleba. Posiada lepszą strukturę. Wapno tlenkowe skutecznie ogranicza także fitotoksyczność niektórych pierwiastków, które są obecne w glebie i mogą skutecznie zaszkodzić roślinom. Niewątpliwą zaletą jest także ograniczenie podatności zapadania na różne choroby u roślin.

Chcąc pochwalić się w tym roku przepięknymi i owocnymi plonami, nie można zapominać o nawożeniu. Powszechnym problemem jest zbyt niskie pH gleby. Na szczęście kłopot ten można szybko naprawić poprzez zastosowanie wapna tlenowego – powszechnie stosowanego nawozu. Ten specyfik niesie ze sobą wiele zalet. Z pewnością zauważy je każdy gospodarz.