Najlepsze wózki inwalidzkie

 

Dopóki poruszamy się o własnych siłach, nie dostrzegamy wszelkich trudności jakie spotykają osoby niepełnosprawne. Dla takich osób zbyt wysoki krawężnik, czy schody mogą być barierą nie do pokonania. Potrzebują one specjalnych wózków.

Jak wygląda wózek inwalidzki?

wózki inwalidzkie sklep onlineOsoby poruszające się na wózkach inwalidzkich nie zawsze mogą samodzielnie żyć, ponieważ przestrzeń publiczna często jest niedostosowana do wymogów osób niepełnosprawnych. W sklepach medycznych znajdziemy najpopularniejsze modele wózków ręcznych i elektrycznych. Dla osób młodych i silnych, polecane są ręczne modele, gdyż poruszanie się nim zapewni im świetny trening mięśni rąk. Natomiast starsze osoby lepiej się czują w wózkach elektrycznych, bo do jazdy nie muszą używać siły. Jeżeli chcemy kupić tanie wózki inwalidzkie sklep online jest najlepszym miejscem do zakupu. Trzeba też zaznaczyć, że wózki inwalidzkie elektryczne mają znacznie więcej zalet, a sterowanie nimi jest dziecinnie proste. Wózki elektryczne rozwijają prędkość do dwudziestu pięciu kilometrów na godzinę. Wydaje się to być niewielka prędkość, jednakże wystarczy sobie wyobrazić wjazd tym wózkiem na pochyłe wniesienie, by zrozumień, że z taką prędkością i w takim komforcie  nie pokonałby takiej trasy nawet wprawiony w terenie rowerzysta. Wózki inwalidzkie mają tą zaletę, że można je złożyć do bardzo niewielkich rozmiarów, przez co ich magazynowanie, lub przechowywanie nie stanowi większego problemu. Cena wózków inwalidzkich jest bardzo zróżnicowana, toteż po szczegóły odsyłamy na stronę producentów.

Zakupu porządnego wózka inwalidzkiego nie należy traktować jako wydatek, ale bardziej jako inwestycję w komfort i samodzielność osoby niepełnosprawnej. Bowiem możliwość sprawnego przemieszczania się jest dla nich kluczowa i daje im poczucie niezależności.