Nowa technologia – drukowanie 3D

 

Druk 3D to rodzaj technologii szybkiego prototypowania, która jest techniką konstruowania obiektów metodą drukowania warstwa po warstwie w oparciu o cyfrowe pliki modeli i przy użyciu materiałów klejących, takich jak metal proszkowy lub plastik. Drukowanie 3D odbywa się zwykle za pomocą drukarki materiałów cyfrowych. Jest on często wykorzystywany do produkcji form w dziedzinie produkcji form, wzornictwa przemysłowego itp.

Obszary zastosowań druku 3D

druk 3d - KrakówDrukarki 3D są stopniowo wykorzystywane do bezpośredniej produkcji niektórych produktów. Technologia ta jest wykorzystywana w biżuterii, obuwiu, projektowaniu przemysłowym, budownictwie, inżynierii i budownictwie, przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym, dentystycznym i medycznym, edukacji, systemach informacji geograficznej, inżynierii lądowej, broni palnej i innych dziedzinach. Zwykłe drukarki używane w codziennym życiu mogą drukować na płaskich obiektach zaprojektowanych komputerowo Tak zwana drukarka 3D działa w taki sam sposób jak zwykła drukarka, z tym wyjątkiem, że materiały drukarskie są nieco inne. Prawdziwymi surowcami są różne rodzaje materiałów drukarskich, takich jak ceramika, tworzywa sztuczne, piasek itp. Po podłączeniu drukarki do komputera materiały drukarskie można nakładać za pomocą sterowania komputerowego, a ostatecznie projekt na komputerze staje się prawdziwy. Druk 3d – Kraków to proces, który może wydrukować prawdziwy obiekt 3D, taki jak drukowanie robota, drukowanie autka, a także drukowanie różnych innych modeli.

Istnieje wiele różnych technologii drukowania 3D. Różnią się one tym, że są tworzone w taki sam sposób jak dostępne materiały i na różnych warstwach. Wspólne materiały do ​​druku 3D to nylonowe włókno szklane, trwały materiał nylonowy, materiał gipsowy, materiał aluminiowy, stop tytanu, stal nierdzewna, posrebrzane, pozłacane, materiał gumowy.