Nowoczesne kurtyny na magazyn

W celu dobrego prosperowania magazynu, musi być on wyposażony w szereg akcesoriów umożliwiających jego poprawne działanie. Jednym z ważniejszych czynników jest odpowiednie oddzielenie pomieszczeń, wykorzystując w tym celu kurtyny przemysłowe. Są wykonane z materiałów spełniających wszelkie normy jakościowe, posiadające cechy istotne dla bezpiecznego działania magazynu.

Nowoczesne wykorzystanie kurtyn przemysłowych

nowoczesne kurtyny przemysłoweJest wiele rodzajów kurtyn, które znajdziemy w magazynach. Są one montowane w przejściach, tak aby umożliwiały swobodny dostęp do sąsiedniego pomieszczenia, a także spełniały szereg innych cech. Nowoczesne kurtyny przemysłowe znajdują zastosowanie w specjalistycznych warunkach, co oznacza że są montowane w takich miejscach jak mroźnie i chłodnie, w miejscach zagrożonych wybuchem, w pomieszczeniach z bezpośrednim kontakcie z żywnością, halach, magazynach, a także pomieszczeniach gdzie wykonywane są procesy spawalnicze. Najczęściej używane są kurtyny wytworzone z folii PCV, o kształcie szerokich pasów. Przez wzgląd na właściwości materiału, z którego powstają, istnieje możliwość dopasowania kurtyny do swoich indywidualnych potrzeb. Zakres temperatur pracy folii PCV, znajduje się w przedziale od -60 do +50 stopni Celsjusza. Minimalizuje ona straty ciepła w magazynach, prócz tego w odróżnieniu od bram i drzwi zapewnia maksymalną widoczność po obu jej stronach. Prócz tego korzyści wynikających z używania nowoczesnych kurtyn jest wiele więcej, ograniczają one na przykład przenikanie zapachów i straty ciepła, a do tego zapobiegają przeciągom i stanowią ochronę przed hałasami oraz wszelkimi zanieczyszczeniami.

Folie przemysłowe to wyposażenie niezbędne dla większości magazynów, niezależnie od branży. Wpływają one bezpośrednio na samo miejsce i stanowią ochronę przed wieloma negatywnymi czynnikami. Ich wykonanie spełnia wszelkie normy jakościowe i umożliwiają właściwe prosperowanie magazynów przemysłowych.