Nowoczesne rodzaje rusztowań

Obecnie budownictwo wciąż jest w niechlubnej czołówce branż, w których dochodzi do największej liczby wypadków. Najwięcej bowiem aż 37% wypadków w budownictwie dotyczy upadków z wysokości. W związku z tym tak ważną kwestią jest wybranie odpowiedniego rodzaju rusztowania, które oprócz tego że jest solidne to zapewni bezpieczeństwo pracujących na nim osób. 

Rusztowanie – bezpieczeństwo i wytrzymałość

rusztowania podwieszaneOgromnej ilości prac budowlanych nie dałoby się wykonać bez pomocy rusztowań. Prace na wysokości są w budownictwie czymś normalnym ale należy pamiętać, że to właśnie na rusztowaniach dochodzi do największej liczby wypadków. Nowoczesnym rodzajem tych konstrukcji są rusztowania podwieszane. Szczególnie często doceniane są one przez dekarzy. W przypadku rusztowań podwieszanych nie ogranicza nas bowiem wysokość rusztowania. Ciekawe jest to, że nowoczesne rusztowania tego typu możemy montować bezpośrednio do ściany. Drugą opcją jest ich montaż w oparciu o dach budynku. Ogromną cechą tych konstrukcji jest to, że możemy je montować na całej długości elewacji podczas gdy pod rusztowaniem nie jest zajmowane miejsce. Rozwiązanie tego typu idealnie sprawdza się podczas prac w mieście gdy pod oknami budowanych lub remontowanych obiektu przebiega chodnik lub droga. Stosując tego typu rusztowanie spacerowicze nawet nie będą w stanie zauważyć, że nad ich głowami wykonywane są jakiekolwiek prace budowlane.

Ogromną zaletą rusztowań podwieszanych jest to, że są one wykonane z aluminium. Dzięki temu cała konstrukcja jest bardzo lekka co umożliwia łatwiejszy montaż rusztowania. Dodatkowo aluminium jest przecież materiałem bardzo wytrzymałym więc do montażu rusztowań nadaje się idealnie. Rusztowania podwieszane można montować na wiele różnych sposobów.