Nowoczesne systemy ocieplania domów

Od jakiegoś czasu dość dużo się mówi na temat termoizolacji. Z racji tego, że mieszkamy w klimacie umiarkowanym to bardzo ważną kwestią jest to aby właściwie ogrzewać oraz ocieplać nasze domy. Taka sama sytuacja tyczy się niektórych budynków gospodarczych oraz obiektów przemysłowych. Obecnie dostępnych jest mnóstwo nowoczesnych metod, które pozwalają na bardzo skuteczne i dodatkowo niezwykle szybkie ocieplanie budynków.

Szybkie ocieplanie poddaszy

ocieplanie poddasza mazowieckieBez dwóch zdań jednym z ważniejszych miejsc w naszym domu z punktu widzenia termoizolacji jest poddasze. Przez tą część naszego domu uchodzić może zdecydowanie największa ilość ciepła. W związku z tym warto by było zdecydować się na odpowiednie ocieplanie poddasza Mazowieckie to natomiast doskonały przykład województwa, w którym szczególnie często korzysta się z tego typu rozwiązań. Ostatnimi  czasy do ocieplania poddaszy coraz częściej wykorzystywana jest wełna mineralna oraz pianka poliuretanowa. W przypadku tej drugiej można spotkać się również z innymi nazwami. Otóż niejednokrotnie takowa pianka nazywana jest pianką PUR. Obecnie wyróżnić można dwa rodzaje takowej pianki. Możemy spotykać piankę o strukturze otwarto lub też zamkniętokomórkowej. Różnic między tymi piankami nie ma bardzo dużo. Jednak główną z nich jest ta, że w przypadku pianki otwartokomórkowej dochodzić może do przepuszczania pary wodnej.

Dzięki wspomnianemu wcześniej zjawisku możliwe jest w dużym stopniu zapobieganie powstawaniu mostków termicznych. Oznaczać to może, że takowe rozwiązania wpływają na zmniejszenie ryzyka występowania wilgoci w naszych domach. Obecnie poddasza ocieplać można pianką zarówno w budynkach murowanych jak i drewnianych. Trzeba tylko znaleźć sprawdzoną firmę, która nam w takim zadaniu pomoże.