Nowoczesne szafki na ubrania

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego zakładu pracy są szafki dla pracowników. W szafkach przechowywane są osobiste przedmioty, dokumenty czy urządzenia, więc oczywistym jest iż owe szafki muszą być dobrze zabezpieczone przed możliwością otwarcia przez osoby nieupoważnione. Pojemność szafek jest również bardzo ważna, zwłaszcza zimą, gdy są w nich przechowywane grube ubrania.

Wygodne szafki pracownicze ze stali nierdzewnej

metalowe szafy ubraniowe dla pracownikówW wielu zakładach nadal używane są stare, żelazne szafki, które dość dobrze sprawowały się w czasach ich wprowadzenia do użycia, aczkolwiek obecnie są niemal zawsze przestarzałe, sfatygowane i ledwie wystarczają dla potrzeb pracowników. Często zastępują je więc nowocześniejsze metalowe szafy ubraniowe dla pracowników, pojemniejsze i wygodniejsze, ale również lepiej zabezpieczone niż stare, proste szafy. Przede wszystkim, nowe szafki są znacznie lepiej zaprojektowane, a przez to o wiele pojemniejsze. Mają zawsze przegrody na ubrania, odzież wierzchnią, obuwie i małe przedmioty, przez co uważane są za znacznie bardziej komfortowe niż stare szafki, nie mające tak dobrego podziału. Mocniejszy materiał oraz zamki o wyższej jakości uniemożliwiają przedostanie się do zawartości zamkniętej szafki bez użycia narzędzi, a każda próba jej nieupoważnionego otwarcia mogłaby natychmiast zwrócić uwagę załogi. W niektórych szafkach przegrody są zamykane osobnymi drzwiczkami, by chronić pozostałą zawartość szafy.

Zazwyczaj w takich przegrodach przechowywane są ubrania robocze do pracy w warunkach szkodliwych, na których mogą osadzać się substancje żrące czy szkodliwe dla zdrowia. Wielu pracowników bardzo chwali takie rozwiązanie, gdyż w starych szafkach zdarzało się iż ubrania trzymane w szafkach ulegały zniszczeniu, gdyż osad z substancji szkodliwych pozostawał na ścianach szafek.