Nowoczesny wózek inwalidzki

Dla osób niepełnosprawnych, pokonywanie wysokich krawężników, schodów czy stromych podjazdów, może być nieosiągalne. Tym bardziej jeżeli poruszają się na klasycznych wózkach inwalidzkich. Idealnym rozwiązaniem dla nich są elektryczne pojazdy.

Wybór najlepszego wózka inwalidzkiego

wózek inwalidzki elektrycznyOsoby poruszające się o kulach, z balkonikiem czy na wózku inwalidzkim, najczęściej żyją z niezbyt wysokiej renty czy emerytury, więc nie stać ich na zakup drogiego pojazdu. Dlatego też wózek inwalidzki elektryczny jest dla nich idealną propozycją. Jest znacznie tańszy niż samochód, ekonomiczny w codziennym funkcjonowaniu i zajmuje znacznie mniej miejsca. Można nim jeździć po chodniku, alejce czy w parku, ponieważ maksymalna prędkość jaką może rozwinąć to sześć kilometrów na godzinę. Świetnie się sprawdza jako alternatywa dla tradycyjnego wózka inwalidzkiego, który jest napędzany siłą rąk. W elektrycznym modelu nie ma takiej możliwości, ponieważ wystarczy kierować nim kierownicą lub specjalnym joystickiem. Pojazd posiada wydajny akumulator, który pozwala na bezproblemowe pokonanie dystansu nawet trzydziestu sześciu kilometrów. Posiada kompletne oświetlenie  przodu i z tyłu oraz boczne lampki kierunkowe, dzięki czemu można nim jeździć także po ulicy. Wózki elektryczne mają cztery, niewielkie koła wyposażone w amortyzatory, a ponadto mocny hamulec, regulację prędkości czy koszyk na kierownicy, przydatny w czasie zakupów. Inwalida przemieszczający się na takim wózku staje się bardziej niezależny.

Wybór najlepszego wózka elektrycznego nie jest prosty, bo w sprzedaży znajdziemy wiele modeli. Najtańsze modele są proste i mają podstawowe wyposażenie. Im droższy wózek inwalidzki wybierzemy, tym więcej funkcji i udogodnień będzie posiadał, co przekłada się na komfort użytkowania.