Odkurzacz do zadań specjalnych

Zachowanie nienagannej czystości w domu wymaga regularnego sprzątania, a przede wszystkim odkurzania. Zatem dobry odkurzacz jest jednym z najważniejszych sprzętów w każdym gospodarstwie domowym. Tradycyjny odkurzacz do użytku domowego bywa jednak niewystarczający w niektórych sytuacjach.

Odkurzacz przemysłowy nie tylko w przemyśle

odkurzacze przemysłoweW trakcie budowy, remontu, lub tuż po nim konieczne jest generalne sprzątanie. Jednak brud i zanieczyszczenia powstające podczas remontu to nie to samo, co zakurzona podłoga w mieszkaniu. Z takim brudem nie poradzi sobie nasz domowy odkurzacz. Do tak ciężkich prac przeznaczone są odkurzacze przemysłowe. Ten typ urządzenia różni się od swojego domowego kuzyna przede wszystkim mocą, co przekłada się na siłę ssania. Odkurzacze przemysłowe posiadają moc 1100 W i więcej, są to zatem mocne silniki. Jednak nie sama moc różni te urządzenia od modeli domowych. Równie ważny jest sposób ich wykonania, zapewniający wytrzymałość, trwałość i odporność sprzętu na uszkodzenia mechaniczne. Materiały z jakich wykonane są tego typu odkurzacze muszą wykazywać się szczególną trwałością, ponieważ na budowie wystawiane są niejednokrotnie na ciężkie warunki pracy. Kolejną zaletą takiego odkurzacza jest fakt, że poradzi sobie niemal z każdym zanieczyszczeniem, niezależnie czy jest to gruz, pył ze szlifowania czy też mokre zabrudzenia. Modele przeznaczone do pracy w mokrym środowisku posiadają specjalny zbiornik na ciecze, który wystarczy opróżnić po zapełnieniu. Jak w każdym odkurzaczu konieczne jest także czyszczenie filtra, lub ewentualne okresowe wymiany na nowy, jak również opróżnianie zbiornika na śmieci. W tym ostatni przypadku możemy mieć do czynienia z urządzeniem workowym lub bezworkowym, niemniej jednak pojemność zbiornika na śmieci kilkakrotnie przewyższa ten w modelu domowym.

Dodatkową zaletą tych odkurzaczy do zadań specjalnych jest możliwość podłączenia ich do elektronarzędzi. Jest to funkcja, która świetnie sprawdzi się w każdym warsztacie. Urządzenie to doskonale współpracuje ze szlifierkami, pilarkami czy wyrzynarkami, oszczędzając nam sprzątania warsztatu po zakończonej pracy.