Okresowe przeglądy regału magazynowego

Kilka dobrych lat temu założyłam własną działalność gospodarcza. Oczywiście chodzi tutaj o jednoosobową działalność gospodarczą, chociaż interesowałam mnie również spółka, ale niestety nie doszła ona do realizacji, ponieważ mój niedoszły partner biznesowy bardzo szybko wycofał się z inwestycji.

Jakie przeglądy okresowe regału magazynowego brać pod uwagę?

przegląd okresowy regałów magazynowychZałożyłam swoją własną firmę, która była magazynem z wieloma regałami samojezdnymi, ze względu na utratę poprzedniej pracy, która miała miejsce około siedmiu-ośmiu lat temu. Powodów tego zajścia trzeba upatrywać się w panującym ówcześnie bardzo dużym kryzysie ekonomicznym, który został spowodowany przez tak zwany ”Wielki krach na giełdzie papierów wartościowych”. Okazało się, że miał on swoje konsekwencje we wszystkich gałęziach międzynarodowej gospodarki. To był jednak również bardzo dobry czas na to, aby założyć swoją własną działalność gospodarczą i ja z niego właśnie skorzystałam. Teraz po tych kilku latach (około siedmiu-ośmiu) czekam mnie przegląd okresowy regałów magazynowych. Takie właśnie przeglądy są robione stosunkowo często, jednak z racji na to, że moje regały samojezdne były kupione jako nowe do czasu końca gwarancji nie musiałam takie przeglądu robić. Teraz miał mieć miejsce przegląd regałów po raz pierwszy. Musiała dowiedzieć się jak on będzie wyglądać. Nie byłam pewna na przykład tego, czy muszę usuwać materiały z regałów, tak aby umożliwić swobodne przyjeździe się im.

Nurtowały mnie także inne kwestie – na przykład to, czy na takie okresowy przegląd regałów magazynowych samojezdnych trzeba się gdzieś umawiać, czy osoba która go przeprowadza przyjdzie do nas niespodziewanie, a my nie będziemy mieć czasu na przygotowanie się. Jak się okazało to ten drugi scenariusz trzeba brać pod uwagę.