Pamiętajmy posprzątać po swoim czworonogu

Spacerując po skwerach, parkach i alejkach można zauważyć, że diametralnie zmieniła się nasza mentalność w kwestii sprzątania po swoich czworonogach. Coraz rzadziej można natrafić na pozostawione na chodnikach i ulicach psie odchody. Pomimo tego, że jest już w tej kwestii bardzo dobrze to ciągle może być jeszcze lepiej. Pamiętajmy posprzątać po swoim pupilu, bo to przecież nasza wspólna sprawa.

Psią kupkę wrzućmy do specjalnego pojemnika

poręczne pojemniki na psie odchodyDo czystości na ulicach, w parkach i na skwerach przyczyniły się również władze miast. Bo przecież w każdym mieście znajdują się miejsca, do których wyprowadzamy swoje czworonogi na spacery. O czystość i porządek przyjazny mieszkańcom dbają również zarządcy i administratorzy osiedli, których mieszkańcy właśnie tam spacerują ze swoimi psiakami. Wszystko dzięki temu, że co kilkadziesiąt metrów stawiane są poręczne pojemniki na psie odchody, do których w łatwy sposób można wyrzucić psią kupkę. Kiedyś bardzo mocno propagowano zbieranie odchodów do specjalnych papierowych torebek, ale te bardzo szybko znikały z miejsc, w których zostawiano je dla właścicieli czworonogów. Dzisiaj na spacer z psem wystarczy zabrać ze sobą zwykły woreczek foliowy i do niego zebrać pozostawione przez psiaka odchody. Następnie taki woreczek można wyrzucić całkowicie bezdotykowo do pojemnika przeznaczonego tylko i wyłącznie do tego rodzaju odpadów. W ten sposób każdy może się przyczynić do tego, że miejsca publiczne będą jeszcze czystsze.

Ze zbieraniem psich odchodów jest już naprawdę dobrze. Widać gołym okiem, że osoby spacerujące ze swoim czworonogiem dbają o to, żeby jego odchody trafiły do pojemnika dla nich przeznaczonego. Trzeba jednak przyznać, że takie podejście jest efektem prowadzonych przez wiele lat kampanii społecznych i informacyjnych.