Popularna maszyna rolna

Jedną z popularniejszych maszyn wykorzystywanych w rolnictwie jest rozrzutnik do obornika, który znacznie ułatwia pracę rolników. Dzięki niemu można sprawnie przewozić oraz dystrybuować obornik na całym polu. Za pomocą urządzenia możliwe jest również przewożenie torfu, masy roślinnej, czy kompostu.

Zastosowanie rozrzutnika w gospodarstwach rolnych

rozrzutnik do obornika dwuosiowyW większości gospodarstw rolnych znajduje się rozrzutnik do obornika dwuosiowy, który wykazuje się równomiernością rozrzucanego obornika, przez co czas pracy maszyny jest krótszy. Wielkość urządzenie dobiera się do zapotrzebowania przedsiębiorstwa. Ważny jest również rozstaw kół, ponieważ od ich rozstawu oraz wielkość zależeć będzie nacisk na podłoże. Obornik może być rozrzucany przez maszynę na odległość sięgającą nawet kilkunastu metrów. Maszyna pracuje bezawaryjnie, a koszt części do niej jest niski. Należy pamiętać o jej regularnym serwisowaniu, aby jej żywotność była jak najdłuższa. Po zamontowaniu specjalnej burty, urządzenie może służyć jako przyczepa do transportu płodów rolnych. Dzięki różnego rodzaju adapterów możliwe jest sprawne cięcie i rozrzucanie obornika po polu. Rozrzutnik do obornika dwuosiowy jest bardziej stabilny, niż rozrzutnik jednoosiowy. Możliwy jest wybór między różnymi tonażami urządzenia, w zależności od potrzeb danego gospodarstwa. Układ jezdny maszyny dostosowany jest do pracy nawet na bardzo trudnych terenach,

Dzięki odpowiedniemu naciskowi na podłoże w rozrzutnikach dwuosiowych, jazda nawet na grząskich terenach przebiega sprawnie. Rozrzutnik to maszyna, której nie może zabraknąć w gospodarstwie rolnym, ponieważ znacznie ułatwia pracę rolników. Dzięki demontażowi adaptera i zamontowaniu tylnej burty, urządzenie może służyć jako praktyczna przyczepa.