Poszukiwania odpowiednich kopert

W tym roku postanowiłam przywołać prawdziwego „ducha świąt Bożego Narodzenia”. Uznałam, że spróbuję zorganizować święta, jak za dawnych lat. Takie, jakie moja babcia zapamiętała z dzieciństwa. Jedną z rzeczy, które musiałam wobec tego zorganizować było wysłanie do rodziny i znajomych kartek świątecznych. W tym celu musiałam kupić odpowiednie koperty oraz same pocztówki.

Potrzebowałam solidnych kopert b4

koperty b4Udałam się na pocztę, aby kupić odpowiednie koperty do kartek świątecznych, które przygotowałam i wypełniłam już kilka dni temat. Powiem szczerze, że od wielu lat nie korzystałam z usług poczty i nie wysyłałam tradycyjnych listów. Nie miałam więc pojęcia, jaka koperta będzie właściwa do wysłania kartki na święta. Na szczęście z pomocą przyszła mi urzędniczka pocztowa, która doradziła mi koperty b4. Były to koperty o wymiarach 250×353 milimetry. Jak się więc dowiedziałam od tej pani, były to koperty, które odpowiadały formatowi C4. Właśnie takiej wielkości były moje kartki świąteczne, dlatego wiedziałam, że tego typu koperty świetnie spełnią moje oczekiwania. Od razu zdecydowałam się je zakupić. Były one dostępne w kilku wariantach kolorystycznych, ja jednak zdecydowałam się na tradycyjne, białe koperty. Bardzo zaskoczyła mnie ich niska, atrakcyjna cena. Kupiłam kilka kopert więcej, aby mieć je w zapasie i trzymać w mieszkaniu.

Już wkrótce przekonałam się, że zakupione przeze mnie koperty mają więcej zalet. Przede wszystkim pasek samoprzylepny, dzięki czemu udało mi się szybko i sprawnie je zakleić. Dzięki temu miałam pewność, że całość nie rozklei się podczas transportu, a moje pocztówki bezpiecznie dotrą do adresata. Najważniejsze było dla mnie to, że posiadały specjalne zabezpieczenia przed zgnieceniem się przesyłki. Byłam bardzo zadowolona z dokonanego zakupu.