Powody sprzedaży zadłużonych firm

Dla osób, które stanowiły zarząd spółki, która popadła w długi, naturalna jest chęć ratowania jej na wszelkie sposoby. Często jednak prowadzi to do o wiele poważniejszych problemów. Kolejnym krokiem jest więc ogłoszenie upadłości i sprzedaż firmy. Ci, którzy nie zgłosili upadłości w odpowiednim momencie, zmagają się również z problemem tego, co zrobić w takiej sytuacji. Sięgają więc po porady kancelarii zajmujących się wykupem tego rodzaju spółek.

Co popycha do sprzedaży spółki

zadłużona spółka - sprzedażKiedy działalność spółki przebiega sprawnie i bezproblemowo, rzadko zdarza się, żeby ktokolwiek myślał o pozbyciu się jej. Pierwsze długi też zazwyczaj nie są odpowiednim motorem napędowym zmian. Zwykle na niewielkie zaległości patrzy się z nadzieją, że sytuacja niedługo się poprawi. Jednak w końcu to przecież zadłużona spółka – sprzedaż może w końcu okazać się jedynym rozwiązaniem. Dłuższe próby ratowania przedsiębiorstwa, mogą skończyć się na o wiele poważniejszych kłopotach finansowych. Pamiętać też należy o wniosku o ogłoszenie upadłości, na złożenie którego ma się jedynie miesiąc. Zdarza się jednak, że termin ten nie zostanie dotrzymany. W takich sytuacjach renomowane firmy zajmujące się skupem zadłużonych spółek zazwyczaj oferują wszelką pomoc w rozwiązaniu takiego problemu. Należy udać się do nich z pełną dokumentacją i poczekać na jej analizę oraz sformułowanie oferty kupna.

Zanim podejmą decyzję o sprzedaży spółki, przedsiębiorcy starają się ja zwykle ratować na wszystkie możliwe sposoby. Zadłużenia jednak są często nieuniknione i zamiast znikać, pogłębiają się. Dlatego warto zwrócić się do zaufanych firm, które nie tylko zajmują się skupem spółek z zadłużeniem, ale też oferują pomoc prawniczą w przypadku problemów z niedotrzymaniem terminu ogłoszenia upadłości.