Praca magika podczas eventów

Czy oglądając programy telewizyjne, skupiamy nasze zainteresowanie wtedy gdy występuje akurat jakiś magik? Na takich występach skupia się większość z nas, gdyż przemawia do nas wtedy zwykła ludzka ciekawość, odnośnie tego, jak on to robi. Wszyscy wiedzą, że to oczywiście nie jest prawdziwa magia, ale kunszt wykonania danego numeru wprawia wszystkich w zachwyt.

Doświadczeni magicy zatrudniani są nawet na eventach

doświadczony magik na eventyOczywiście żaden magik nie zdradzi nigdy swoich sztuczek, gdyż prysnęłaby wtedy cała magia, a przynajmniej ludzka ciekawość. Magicy całe życie ćwiczą swoje numery i szlifują je co do każdego szczegółu. Głupio byłoby po wielu latach ćwiczeń po prostu zdradzić innym jak się to robi. Tak przynajmniej nie robią najlepsi i najbardziej doświadczeni magicy. W pracy magika, oprócz pomysłu liczy się także wykonanie. Nikt nie powie, że otoczka całego występu nie jest równie ważna jak sama sztuczka. Każdy doświadczony magik na eventy wie, że za całym występem musi kryć się odrobina gry aktorskiej i otoczka tajemniczości. Numer ma przyciągnąć widzów i zmusić ich do uważnego obserwowania każdego palca. Oczywiście gra aktorska magika polega na tym, aby taki magik w decydującym momencie odwrócił uwagę widzów od newralgicznej części numeru. Widzowie podczas takich eventów, pomimo najszczerszej chęci poznania sekretu magika, w kulminacyjnym momencie zostają omamieni i gubią się w swojej obserwacji.

Oczywiście to co najlepsze w tym wszystkim to sama reakcja widzów, którzy nawet gdy wiedzą, że są oszukiwani czerpią ogromną radość z oglądania takiego występu. Doceniają w ten sposób kunszt danego magika. Najlepsze występy stają się sławne, co wpływa także na sławę samego magika, który dzięki temu może żądać wyższego honorarium za swoje usługi.