Praca przy całodobowej opiece nad osobami starszymi

Wyjechałam do Łodzi w poszukiwaniu lepszego życia. Pomieszkiwałam u koleżanki, ponieważ szukałam pracy. Nie było ofert, które spełniałyby moje oczekiwania i gwarantowały godne zarobki. Nie miałam żadnego doświadczenia, bo opiekowałam się chorą babcią i tylko to w życiu robiłam.

Opiekowanie się starszą kobietą przez całą dobę

opieka całodobowa nad osobami starszymi w łodziPewnego dnia natrafiłam na ciekawą ofertę pracy, która zdecydowanie odpowiadała moim kompetencjom. Była to opieka całodobowa nad osobami starszymi w Łodzi a na tym akurat się świetnie znałam. Zadzwoniłam na numer telefonu, który podano w ogłoszeniu. Spotkałam się z osobą prywatną, która poszukiwała opiekunki dla swojej matki. Była to starsza osoba, która nie chorowała, jednak mieszkała sama i wymagała towarzystwa. Opowiedziałam o tym jak opiekowałam się swoją schorowaną babcią i jakie czynności przy niej wykonywałam. To wystarczyło, żebym dostała tę pracę. Otrzymałam też zakwaterowanie, ponieważ opiekę nad tą kobietą miałam sprawować przez całą dobę i musiałam być na miejscu. Pokój miałam dość przestronny i wygodny. Dość szybko zaprzyjaźniłam się z tą starszą panią i znalazłyśmy wspólny język. Moja obecność miała na nią bardzo dobry wpływ, ponieważ stała się weselsza i nawet zgodziła się wyjść na spacer, na którym nie była od ponad roku. Mój pracodawca był bardzo zadowolony z postępów jakie uczyniłam i uznał, że odpowiednio potrafię się zaopiekować osobą w starszym wieku. Mi to sprawiało przyjemność i bardzo polubiłam swoją podopieczną ze wzajemnością.

Dostałam w lipcu dwa tygodnie urlopu i w tym czasie wybrałam się nad morze. Nigdy tam nie byłam a zarabiałam dobre pieniądze i dzięki temu mogłam sobie pozwolić na dużo. Kupiłam też sobie kilka nowych ubrań i sukienkę na imprezę weselną mojej siostry.