Praktyczny dozownik do jedzenia dla kota

Podawanie kotu jedzenia kilka razy dziennie może być dość męczące, a czasami nawet niemożliwe. Nie zawsze właściciel jest w domu, gdy jest pora karmienia. Dobrze jest jednak, by kot dostawał jedzenie o regularnych porach, najlepiej kilka razy dziennie. Tak działa organizm kota, a my, jako właściciele, musimy starać się spełniać te potrzeby. Pomoże nam w tym dozownik do jedzenia dla kota. Więcej na jego temat w dalszym fragmencie tekstu.

O zaletach dozownika jedzenia dla kota

dozownik do jedzenia dla kotaNasze koty różnią się od psów, chociażby tym, iż muszą przyjmować pożywienie częściej. Pies je najczęściej dwa razy dziennie, koty najlepiej karmić mniejszymi porcjami, jednak podawanymi znacznie częściej. Jak jednak podawać jedzenie kotu pięć razy dziennie w tygodniu, gdy trzeba przecież spędzać połowę dnia w pracy. W takich przypadkach dobrze jest z korzystać z rozwiązania, jakim jest dozownik do jedzenia dla kota. Taki automatyczny dozownik możemy zaprogramować w taki sposób, by co kilka godzin podawał kotu daną część jedzenia. Możemy zakupić automatyczny dozownik przeznaczony do podawania karmy suchej, jak i dozownik karmy mokrej wyposażony w niezbędny do utrzymania karmy w dobrym stanie. Oczywiście najlepiej jest zainwestować w dozownik karmy mokrej. Dlaczego? Jest ona dużo zdrowsza dla kota niż karma sucha. Ta druga może sprawić, iż kot będzie odwodniony, co źle wpływa na jego nerki, z którymi koty często mają problemy.

Naprawdę warto zainwestować w produkt, jakim jest automatyczny dozownik do jedzenia dla kota. Jak już wspomniano, lepiej dla naszego pupila, aby był to dozownik karmy mokrej. Warto również zwrócić uwagę na to, by była to dobrej jakości karma bytowa, czyli taka, w skład której wchodzą głównie składniki pochodzenia zwierzęcego, bez zbędnych zbóż.