Profesjonalne czyszczenie mebli

 

Domowe sprzątanie przeważnie obejmuje odkurzanie pomieszczeń, mycie podłóg i ścieranie kurzy. Często zapominamy o meblach, które także systematycznie się brudzą. Z drewnianymi nie ma problemu, ale tapicerowane mogą stwarzać nieco kłopotów.

Jak się czyści narożniki?

czyszczenie narożników warszawaWiele osób posiada meble tapicerowane, ponieważ są bardzo modne i świetnie się komponują w połączeniu z całą aranżacją wnętrza. Najczęściej są to kanapy, fotele, narożniki czy sofy. Jeżeli mamy małe dzieci lub zwierzęta domowe, to z pewnością często będą zabrudzone, zatem trzeba będzie je systematycznie czyścić. Jeżeli pojawią się na nich okruszki czy psia lub kocia sierść, to poradzimy sobie z nimi przy pomocy odkurzacza. Jednak zabrudzenia tkaniny przez plamy z wina, krwi, błota czy czerwonego wina wymagają specjalistycznego działania. Jeżeli jest nam potrzebne czyszczenie narożników skórzanych Warszawa jest miastem, w którym znajdziemy kilkanaście takich punktów. Chcąc samodzielnie prać taki mebel, należy być bardzo ostrożnym, aby go nie przemoczyć. Jeżeli zlecimy to zadanie specjalistom, to możemy liczyć na satysfakcjonujący efekt. Przede wszystkim w firmach czyszczących kanapy i narożniki wykorzystywane są specjalne urządzenia do prania na mokro, do których stosuje się specjalne detergenty. Dzięki temu nawet najcięższe plamy zostają usunięte, a kolor tkaniny mebla zostaje odświeżony. Takie czyszczenie to również świetna okazja do zdezynfekowania narożnika i pozbycia się z jego wnętrza niebezpiecznych bakterii i roztoczy.

Mebel wymagający profesjonalnego czyszczenia należy dostarczyć do firmy usługowej lub zlecić jej transport. Przeważnie czyszczenie narożników nie zajmuje więcej niż kilka godzin plus dokładne suszenie. Cena takiej usługi zależy od wielkości mebla i rodzaju tkaniny.